Trwa ładowanie...
d1s1v2l

Inowrocław. Pożar kamienicy. Zginęła matka z małymi dziećmi

Tragiczne doniesienia z Inowrocławia. W pożarze kamienicy zginęła 31-letnia matka z trojgiem małych dzieci. Strażakom udało się opanować ogień. Na miejsce jedzie wojewoda kujawsko-pomorski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inowrocław. W pożarze kamienicy zginęły 4 osoby. Trwa akcja gaśnicza
Inowrocław. W pożarze kamienicy zginęły 4 osoby. Trwa akcja gaśnicza (Youtube.com/Inoonline PL)
d1s1v2l

– Trwa dozór pogorzeliska celem wykluczenia ewentualnego dalszego rozwoju pożaru – powiedział w rozmowie z TVP Info kpt. Jarosław Skotnicki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu.

Służby potwierdziły śmierć 4 osób ewakuowanych z pożaru: matki i jej trzech córek w wieku 3 miesięcy oraz 4 i 5 lat. Po godz. 14 zakończono akcję gaśniczą. Wzięło w niej udział 11 zastępów straży pożarnej.

d1s1v2l

Na miejscu jest powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Trwają czynności z udziałem biegłego. Kondygnacja, na której wybuchł pożar, zostanie wyłączona z użytkowania. Mieszkańcom zostaną zapewnione mieszkania zastępcze.

   google maps
(google maps)

RMF FM ustaliło nieoficjalnie, że pożar wybuchł w mieszkaniu przylegającym do tego, w którym znajdowała się matka z dziećmi.

Przyczyny pożaru będą ustalać służby. Policja poinformowała, że w związku ze śmiercią 4 osób zostanie wszczęte prokuratorskie śledztwo.

Na miejsce pożaru jedzie wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

d1s1v2l

Inowrocław. Tragedia w kamienicy. Pożar "trudny do opanowania"

Wnętrze kamienicy zostało przeszukane. Wszystko wskazuje na to, że pozostali mieszkańcy budynku wyszli z niego o własnych siłach.

Ogień wybuchł na poddaszu w trzykondygnacyjnej kamienicy przy ul. Orłowskiej 6 ok. godz 13. 31-letnia matka z trojgiem dzieci została ewakuowana przez strażaków. Rodzina była nieprzytomna. Mimo reanimacji nie udało się ich uratować.

d1s1v2l

- Pożary w starych kamienicach są bardzo trudne od opanowania – powiedział w TVP Info rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Dodał, że wynika to m.in. z drewnianych elementów konstrukcji budynku.

Zobacz też: Brudne buty w Sejmie. "Nowy poseł chce się wyróżnić za wszelką cenę"

Źródło: pomorska.pl, metropoliabydgoska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s1v2l

Podziel się opinią

Share
d1s1v2l
d1s1v2l
Więcej tematów