Trwa ładowanie...
kościół

Ingres abp. Głódzia już 26 kwietnia

Ingres nowego metropolity gdańskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia odbędzie się w następną sobotę, 26 kwietnia - dowiedziało się Polskie Radio Gdańsk. Nieoficjalnie wiadomo, że Watykan ogłosi nominację arcybiskupa Głódzia jutro.

Share
Ingres abp. Głódzia już 26 kwietnia
Źródło: PAP
d2a87xr

W południe w siedzibie Episkopatu Polski, Kurii warszawsko-praskiej oraz kurii gdańskiej odczytana zostanie bulla papieska o przyjęciu rezygnacji obecnego metropolity gdańskiego arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego i powołaniu na to stanowisko arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Decyzją papieża Benedykta XVI do czasu objęcia diecezji przez nowego metropolitę jej administratorem pozostanie arcybiskup Gocłowski.

Według informacji Radia Gdańsk, na początku przyszłego tygodnia arcybiskup Głódź przyjedzie do Gdańska i przejmie zarządzanie administracyjne diecezją.

Przyszły metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ma 63 lata. O tym, że prawdopodobnie to on zostanie nowym metropolitą gdańskim, w kręgach kościelnych mówiono już od kilku miesięcy. Przeciw jego kandydaturze stanowczo wypowiadał się były prezydent Lech Wałęsa.

Kandydaturę arcybiskupa Głódzia krytykowali także gdańscy twórcy, między innymi pisarz Paweł Huelle.

d2a87xr

Podziel się opinią

Share
d2a87xr
d2a87xr
Więcej tematów