Trwa ładowanie...
d37fdzx

Infoafera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Radio ZET dotarło do nowych dokumentów

Radio ZET twierdzi, że dotarło do dokumentów, które świadczą o możliwej korupcji w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodzi o zakup serwerów i oprogramowania do tworzenia Centralnej Ewidencji Nieletnich.
Share
Infoafera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Radio ZET dotarło do nowych dokumentów
Źródło: WP.PL
d37fdzx

Z pisma dyrektora departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji z 2008 roku do zakładów poprawczych w Polsce, do których dotarli dziennikarze Radia ZET, wynika, że zakup ustawiono pod jedną konkretna firmę - Hewlett Packard.

W tym czasie szefem Centrum Projektów Informatycznych odpowiedzialnym za informatyzację administracji był Andrzej M. - dziś oskarżony o wzięcie trzech milionów złotych łapówek - m.in. od managera firmy Hewlett Packard. Sprzęt kupiono w 2008 roku. Do dziś ewidencja nie funkcjonuje - podaje Radio ZET.

Infoafera w ministerstwie

d37fdzx

W marcu ubiegłego roku do Prokuratury Okręgowej w Warszawie trafiło zawiadomienie CBA w sprawie domniemanych nieprawidłowości w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodziło o podejrzenie popełnienia w latach 2009-12 przestępstwa przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w związku z udzielaniem zamówień publicznych.

Pod koniec czerwca "Rzeczpospolita" informowała, że akt oskarżenia obejmuje osiem osób, w tym głównego oskarżonego Andrzeja M., byłego policjanta i szefa Centrum Projektów informatycznych MSWiA, jego żonę oraz korumpującego go Tomasza Z. z firmy HP. M. brał łapówki na niespotykaną skalę. Jeździł na wycieczki, przyjmował gotówkę i sprzęt o łącznej wartości 3 mln zł.

Sprawa, jak podawała gazeta, dotyczy czterech przypadków zamówień z wolnej ręki. Chodzi m.in. o przetarg za 33 mln zł w ciągu trzech lat, na system informatyczny Sawa - ułatwiający obsługę dokumentów i informacji w sądach powszechnych oraz wart 136 mln zł projekt Centrum Świadczenia Usług Rejestrowych - tworzenie informatycznych rejestrów sądowych i udostępnianie danych firmom i obywatelom.

d37fdzx

Podziel się opinią

Share
d37fdzx
d37fdzx
Więcej tematów