WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Indonezja: wojskowy samolot rozbił się w mieście Medan

Co najmniej 113 osób zginęło w Indonezji, gdy wojskowy samolot transportowy Hercules C-130 rozbił się w dwie minuty po starcie nad dzielnicą mieszkalną Medanu na północy Sumatry - podał szef indonezyjskiego lotnictwa wojskowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Medan, Indonezja
Medan, Indonezja (AFP, Fot: MUHAMMAD ZULFAN DALIMUNTHE)
WP

Na pokładzie znajdowało się 12 członków załogi i 101 pasażerów i nikt z nich katastrofy nie przeżył - podał szef indonezyjskich sił powietrznych Agus Supriyatna w telewizji Metro.

Telewizja pokazała zdjęcia dymiącego wraku maszyny, zgnieciony płonący samochód i zburzony budynek lokalnego spa.

Indonezyjska armia poinformowała, że pilot sygnalizował wieży kontroli lotów, że samolot musi zawrócić z powodu problemów z silnikiem. Samolot rozbił się, zawracając na lotnisko.

WP

Hercules C-130 leciał z bazy sił powietrznych w Medanie w kierunku wysp Natuna na Morzu Południowochińskim. Rozbił się ok. 5 km od bazy.

W przeszłości w Indonezji dochodziło do wypadków samolotów wojskowych. W kwietniu myśliwiec F-16 zapalił się podczas startu w bazie wojskowej w Dżakarcie. Pilot zdołał się katapultować i wyszedł z wypadku jedynie z lekkimi obrażeniami.

Liczący 3,4 mln mieszkańców Medan jest trzecim najludniejszym miastem Indonezji, po stolicy Dżakarcie i Surabai.

To druga katastrofa lotnicza w 3-milionowym mieście Medan na Sumatrze w ciągu ostatnich 10 lat. We wrześniu 2005 roku doszło do podobnego wypadku - tyle że z udziałem samolotu pasażerskiego. Boeing 737 krótko po starcie z miejscowego lotniska spadł na osiedle mieszkaniowe. Zginęły wtedy 143 osoby, w tym 30 na ziemi.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP