Trwa ładowanie...
d97nqw1
d97nqw1

Incydenty w Strefie Gazy - zginęło 5-7 Palestyńczyków

W kilku odrębnych incydentach w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu Jordanu, w piątek przed południem poniosło śmierć - według różnych źródeł - 5-7 Palestyńczyków.
Share
d97nqw1

Dwóch mężczyzn, uzbrojonych i przebranych w mundury armii izraelskiej, zastrzelono w momencie, gdy usiłowali wejść na teren osiedla żydowskiego Netzarim w Strefie.

Wcześniej trzech Palestyńczyków zginęło w toku operacji izraelskich oddziałów na południu Strefy Gazy, obok obozu uchodźców palestyńskich w Rafah.

Według źródeł palestyńskich, czołgi pod osłoną ciemności w piątek przed świtem wjechały na 200 m w głąb obozu Rafah. W akcji - określonej przez dowództwo jako "rutynowa" - brało udział 15 czołgów i pojazdów opancerzonych. Wojskowe spychacze zrównały z ziemią kilka budynków, które zostały zniszczone podczas poprzednich izraelskich "rajdów".

d97nqw1

Po kilku godzinach kolumny pancerne wycofały się z obozu. Palestyńczycy zginęli w czasie strzelaniny, do jakiej doszło między żołnierzami izraelskimi a obrońcami obozu.

Agencja France Presse informuje także o udaremnieniu palestyńskiego zamachu samobójczego w pobliżu osiedla żydowskiego Gusz Katif, także na południu Strefy Gazy. Zginął tam Palestyńczyk, wysadzając się w powietrze w samochodzie, w którym znajdowały się materiały wybuchowe.

Inny Palestyńczyk został zastrzelony przez izraelski oddział na przejściu granicznym na Zachodnim Brzegu Jordanu, gdy zaatakował nożem żołnierza. (jask)

d97nqw1

Podziel się opinią

Share
d97nqw1
d97nqw1
Więcej tematów