Trwa ładowanie...

Incydent przed Senatem. Jest reakcja TVP

Zamieszanie wokół incydentu przed Senatem trwa. Po tym jak głos zabrał Tomasz Grodzki oraz dziennikarze i politycy, oświadczenie w sprawie wydał Jarosław Olechowski, dyrektor TAI. Broni w nim pracowników TVP Info.
Share
Wideo sprzed Senatu było szeroko komentowane w mediach społecznościowych
Wideo sprzed Senatu było szeroko komentowane w mediach społecznościowychŹródło: Twitter
d24qn0t

Na profilu Senatu w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie. Małgorzata Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu, została uderzona w głowę kamerą, którą trzymał operator TVP Info. Sprawa wywołała falę komentarzy, a Tomasz Grodzki domaga się przeprosin. Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, wydał oświadczenie.

Podkreśla w nim, że dziennikarze TVP Info chcieli uzyskać komentarz od marszałka Grodzkiego, pod adresem którego padają oskarżenia o przyjmowanie łapówek. Zaznacza, że "kierowali się najwyższymi dziennikarskimi standardami".

"Niestety Małgorzata Daszczyk, dyrektor gabinetu marszałka Senatu, starała się uniemożliwić zadanie pytania marszałkowi Grodzkiemu" - dodaje Olechowski. Jego zdaniem doszło do "przypadkowego kontaktu fizycznego między operatorem TVP a dyrektor Daszczyk". Zapewnia, że jej uderzenie nie było intencją operatora.

Jak czytamy w oświadczeniu, "Żądanie odebrania dziennikarzom TVP Info akredytacji umożliwiających pracę na terenie parlamentu należy traktować jako próbę usunięcia dziennikarzy zadających pytania, na które marszałek Senatu nie chce odpowiedzieć".

d24qn0t

Przeczytaj także: "Tomasz Grodzki unika pytań o korupcję". "Wiadomości" TVP o incydencie sprzed Senatu

Olechowski w postach kierujących do oświadczenia powtarza, że "Ekipa TVP Info nie jest winna tego przykrego zdarzenia", a "pani dyrektor życzy szybkiego powrotu do pełni sił".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d24qn0t

Podziel się opinią

Share
d24qn0t
d24qn0t
Więcej tematów