Trwa ładowanie...

IMiGW ostrzega. Alerty dla 12 województw

Uwaga, kierowcy - będzie ślisko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla 12 województw. Wszystko przez marznące opady.

Share
IMiGW ostrzega. Alerty dla 12 województw
Źródło: Fotolia
d3b5ox1

Ostrzeżenia 1. stopnia obowiązują od godz. 7.30 w piątek do godz. 7:30 w sobotę. Wydano je dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Uważać powinni przede wszystkim kierowcy. "Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącej mżawki powodującej gołoledź" - czytamy na stronie IMGW.

W wielu miejscach widoczność dodatkowo ograniczać będą mgły. Nie pomoże temperatura. Do Polski napływać będzie powietrze polarnomorskie i na termometrach zobaczymy od -2 stopni Celsjusza na krańcach północno-wschodnich przez 0 i 1 stopień w centrum do 4 stopni na zachodzie.

d3b5ox1

Ostrzeżenia 1. stopnia przewidują wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zobacz także: Zaspał na zawody, a i tak zdobył złoty medal

d3b5ox1

Podziel się opinią

Share
d3b5ox1
d3b5ox1
Więcej tematów