Trwa ładowanie...
d4ekd5v

Imigrant pobił i zgwałcił kobietę w Kolonii

• W piątek nad ranem w Kolonii imigrant pobił i zgwałcił młodą kobietę
• Stało się to mimo zaostrzonych środków bezpieczeństwa
• Niemcy świętują ostatni tydzień karnawału
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plac przed dworcem kolejowym w Kolonii
Plac przed dworcem kolejowym w Kolonii (PAP/EPA, Fot: Oliver Berg)
d4ekd5v

Mimo zaostrzonych środków bezpieczeństwa w piątek nad ranem w Kolonii imigrant z Afganistanu pobił i zgwałcił młodą kobietę - podaje Radio ZET powołując się na dziennik Bild. W miastach Nadrenii w zachodnich Niemczech mieszkańcy świętują ostatni tydzień karnawału.

22-letnia mieszkanka Kolonii została brutalnie pobita do nieprzytomności i zgwałcona. Podejrzany o atak to 17-letni uchodźca, który został ujęty w ośrodku dla azylantów.

Według informacji dziennika Bild Zeitung ofiara zidentyfikowała już sprawcę.

d4ekd5v

Pomimo zwiększenia liczby patroli policyjnych w czwartek w Kolonii zgłoszono znacznie więcej przypadków napaści seksualnych niż rok temu. W dniu "babskich zapustów" rozpoczynającym ostatni tydzień karnawału wpłynęły 22 zawiadomienia o molestowaniu kobiet.

Rok temu policja odebrała zaledwie dziewięć takich zgłoszeń, w 2014 roku odnotowano 10 takich przypadków - poinformował szef kolońskiej policji Michael Temme.

Zdaniem policji znaczny wzrost zawiadomień o przestępstwie jest także wynikiem zwiększonej wrażliwości oraz większej niż dawniej gotowości do informowania władz o takich incydentach.

Temme przytoczył podczas konferencji prasowej przypadek kobiety, która zgłosiła się na policję po tym, jak ochroniarz powiedział, że wpuści ją na dyskotekę "za 25 euro lub za buziaka". - Nie chciałbym bagatelizować takich przypadków, ale widzimy na tym przykładzie, że postawa kobiet uległa zmianie - powiedział Temme cytowany przez agencję dpa.

d4ekd5v

Porządku w Kolonii strzegło w czwartek 2,5 tys. policjantów, czyli trzy razy więcej niż rok temu. Ze względu na padający deszcz i obawy przed zamachami na ulice liczącego milion mieszkańców miasta wyszło tym razem mniej osób niż w poprzednich latach.

Policyjne patrole widoczne były przede wszystkim w okolicach dworca głównego i kolońskiej katedry, gdzie w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2016 roku doszło do masowych napaści seksualnych i napadów rabunkowych na kobiety. Sprawcami byli głównie imigranci z Afryki Północnej. Zbyt słabe siły policyjne przez długi czas nie były wówczas w stanie opanować sytuacji.

Punktem kulminacyjnym karnawału będzie barwny pochód przebierańców w Kolonii i innych miastach Nadrenii w "Różowy Poniedziałek".

d4ekd5v

Podziel się opinią

Share
d4ekd5v
d4ekd5v