Trwa ładowanie...

IMGW ostrzega: uwaga na marznące opady i gołoledź na zachodzie Polski

We wtorek rano IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydał alerty ostrzegawcze pierwszego stopnia przed marznącymi opadami w zachodniej części Polski. Dzisiaj temperatura wyniesie od -2 st. na wschodzie kraju oraz do 3 st. na południowym zachodzie.

IMGW ostrzega: uwaga na marznące opady i gołoledź na zachodzie PolskiŹródło: East News
dgzcgxy
dgzcgxy

IMGW: ostrzeżenia pierwszego stopnia na zachodzie Polski

Ostrzeżenia pierwszego stopnia związane z opadami marznącego deszczu powodującego gołoledź dotyczą województw: zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jednak będą się one wolno przemieszczać z zachodu na wschód.

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się ostrożność oraz potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

IMGW: śnieg i mgła

Na zachodzie oraz północy kraju mogą wystąpić słabe opady śniegu. Temperatura powietrza we wtorek wyniesie od -2 st. na wschodzie oraz do 3 st. na południowym zachodzie. W zachodniej części kraju mogą wystąpić również mgły ograniczające widoczność do 200 m. Lokalnie mogą się one utrzymać nawet przez cały dzień.

Niebezpieczne warunki na drogach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zgodnie ze stanem na godzinę 7 wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na drogach pracuje 301 pojazdów do zimowego utrzymania dróg. GDDKiA zwraca jednak uwagę na utrudnienia związane z sytuacją pogodową, występujące w niektórych województwach.

dgzcgxy

W związku z opadami śniegu lub deszczu utrudnień należy się spodziewać w województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, małopolskim, lubuskim i dolnośląskim. Ponadto warunki podróżowania może utrudniać mgła w województwach: lubelskim, mazowieckim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim, łódzkim i zachodniopomorskim. W woj. mazowieckim na odcinku Mińsk Mazowiecki-Łochów drogi krajowej nr 50 występuje śliska nawierzchnia – podaje PAP.

dgzcgxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgzcgxy
Więcej tematów