Trwa ładowanie...

IMGW ostrzega: marznące opady w całej Polsce. Największe zagrożenie w województwie dolnośląskim

IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) w czwartek rano wydał alert ostrzegawczy pierwszego stopnia przed marznącymi opadami oraz gołoledzią w województwie dolnośląskim. Prognozy synoptyków wskazują, że złe warunki na drogach mogą dotyczyć praktycznie całej Polski.

Share
IMGW ostrzega: marznące opady w całej Polsce. Największe zagrożenie w województwie dolnośląskim
Źródło: PAP/EPA
d2fckms

IMGW: ostrzeżenia pierwszego stopnia w województwie dolnośląskim

Ostrzeżenia pierwszego stopnia związane z opadami marznącego deszczu ze śniegiem powodującego gołoledź dotyczą województwa dolnośląskiego. Jednak, jak prognozują synoptycy, złe warunki na drogach mogą dotyczyć praktycznie całej Polski (z wyjątkiem woj. lubuskiego). Najgorsze warunki na drogach mogą wystąpić natomiast na południowym zachodzie woj. dolnośląskiego, w powiatach: zgorzeleckim, lubańskim, lwóweckim, jeleniogórskim, kamiennogórskim, wałbrzyskim, dzierżoniowskim, ząbkowickim, kłodzkim, powiecie Jelenia Góra oraz Wałbrzych.

Ostrzeżenie IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Zaleca się ostrożność oraz potrzebę śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

d2fckms

Silny wiatr w górach – możliwe zamiecie i zawieje śnieżne

W czwartek przewidywana jest temperatura maksymalna od -6°C, -3°C na wschodzie do 3°C, 4°C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany na północnym wschodzie oraz w górach okresami porywisty. Wysoko w górach porywy wiatru mogą osiągnąć do 80 km/h, wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

Miejscami mogą wystąpić opady śniegu, w zachodniej części kraju również deszczu ze śniegiem. W województwach zachodnich lokalnie pojawi się mgła ograniczająca widoczność nawet do 300 metrów – prognozuje serwis pogodowy IMGW – Państwowego Instytutu Badawczego.

d2fckms

Podziel się opinią

Share
d2fckms
d2fckms
Więcej tematów