Trwa ładowanie...

"Ilu Żydów skończyło w piecu, bo nie miało broni?” Szokujące słowa podczas debaty

Amerykańskie i izraelskie media piszą o szokujących słowach kongresmena z Alaski. Podczas debaty na temat dostępu do broni w USA zasugerował, że Żydzi mogli przeżyć Holokaust, gdyby zostali uzbrojeni.

Share
"Ilu Żydów skończyło w piecu, bo nie miało broni?” Szokujące słowa podczas debaty
Źródło: East News
d12jw3q

Debata odbywała się we wtorek w Juneau. Republikanin Don Young, który od 1973 roku nieprzerwanie jest przedstawicielem stanu Alaska w Izbie Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, zabrał głos ws. dostępu do broni.

Dyskusja na ten temat trwa w Stanach Zjednoczonych od lat. Ostatnio ponownie rozgorzała po strzelaninie w Parkland na Florydzie. Don Young stwierdził, że nauczyciele powinni mieć dostęp do broni. Wówczas mogliby zapobiec podobnym tragediom i obronić uczniów przed atakami.

d12jw3q

"Ilu Żydów wylądowało w piecach, bo nie byli uzbrojeni?"

W pewnym momencie padły zaskakujące słowa. - Ile milionów ludzi zostało zastrzelonych i zabitych, bo nie byli uzbrojeni. Pięćdziesiąt milionów w Rosji, bo ich obywatele nie byli uzbrojeni. Ilu Żydów wylądowało w piecach, bo nie byli uzbrojeni? - pytał kongresmen.

"Ilu Żydów zostało włożonych do pieców, ponieważ byli nieuzbrojeni?" Don Young zapytał podczas przemówienia. Argument, że rygorystyczne prawo dotyczące broni umożliwiło działania Hitlera i tragedię Holocaustu, krąży od kilku lat wśród zwolenników szerszego dostępu do broni.

"Śmiesznie jest sugerować, że gdyby naród żydowski dysponował bronią, mogliby powstrzymać III Rzeszę, która w czasie II wojny światowej przejęła kilka krajów z całą armią" - uważa żydowska organizacja pozarządowa Anti-Defamation League.

Masakra w szkole

Sprawca ataku na liceum bez walki oddał się w ręce policji. 19-letni Nikolas Cruz, był uczniem liceum, które zaatakował. Kilka miesięcy wcześniej został z niego dyscyplinarnie usunięty

d12jw3q

Nastolatkowi postawiono 17 zarzutów morderstwa pierwszego stopnia, za które na Florydzie grozi kara śmierci. Okazuje się, że tragedii można było uniknąć, ale bynajmniej nie z powodów, jakie przytacza Don Young.

Otóż zastępca szeryfa Scott Peterson znajdował się przed budynkiem szkoły na Florydzie w dniu strzelaniny. Nie wkroczył jednak do akcji.

Zobacz także: "Dajcie im więcej broni, przestaną strzelać"

d12jw3q

Podziel się opinią

Share
d12jw3q
d12jw3q
Więcej tematów