Trwa ładowanie...

Idzie mróz. Ostrzeżenie meteorologiczne dla 11 województw

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatura może spaść nawet do -7 stopni Celsjusza.

Idzie mróz. Ostrzeżenie meteorologiczne dla 11 województwŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
dnvx2p9
dnvx2p9

Ostrzeżenie o przymrozkach wydano dla 11 województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Wszędzie tam w poniedziałek nad ranem temperatury mają spaść poniżej zera. W najzimniejszych rejonach kraju - Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Lubelszczyźnie, Małopolsce i Podkarpaciu - przewidywana temperatura to nawet -7 stopni Celsjusza. W górach może być jeszcze zimniej.

W wymienionych województwach podobne temperatury utrzymywać się będą również we wtorek, a w środę mroźnie ma być już w całym kraju.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne. Możliwe jest nawet zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba jest śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

dnvx2p9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnvx2p9
Więcej tematów