Trwa ładowanie...

Husajn w TV nie na żywo

Brytyjski minister obrony Geoff Hoon powiedział, że poniedziałkowe wystąpienie telewizyjne Saddama Husajna nie było emitowane na żywo i nie ma dowodów, że iracki przywódca nadal żyje.

Share
Husajn w TV nie na żywo
Źródło: WP.PL
d43kbmx
Saddam Husajn w irackiej telewizji (AFP)
Źródło: Saddam Husajn w irackiej telewizji (AFP)

"Jeśli chodzi o obrazy wyemitowane dziś rano, oczywiście analizy trwają. Ale mogę teraz powiedzieć, że nie były nadawane na żywo" - powiedział Hoon o przemówieniu Husajna. " Wiemy dobrze, że spędził niedawno wiele godzin na nagrywaniu różnych przesłań".

Hoon oświadczył jednak, że dla kampanii wojskowej nie ma większej różnicy, czy Saddam żyje czy nie.

d43kbmx

Brytyjski minister powiedział także, że pomimo zwrotów sytuacji, kampania jest jak dotąd prowadzona "zgodnie z naszym strategicznym planem", ale ostrzegł, że konflikt nie będzie ani łatwy, ani szybki.

"To nie jest gra komputerowa. To trudna, wymagająca, skomplikowana operacja militarna. Jej zakończenie nie będzie kwestią dni" - powiedział Hoon.

Ostro skrytykował on także sposób traktowania amerykańskich jeńców, których pokazała iracka telewizja. "Zalew irackiej propagandy i to, co wygląda na odrażające traktowanie i wykorzystywanie amerykańskich jeńców, są desperackimi działaniami reżimu, który wie, że jego czas dobiega końca" - powiedział Hoon. (an)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Jak długo potrwa wojna? Czy Saddam Husajn zostanie usunięty? Kto go zastąpi? Czy rozbrojenie Iraku jest warte wielu ofiar wśród żołnierzy i ludności cywilnej.
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d43kbmx

Podziel się opinią

Share
d43kbmx
d43kbmx
Więcej tematów