Trwa ładowanie...
d20l21g

Huragan Dorian. Władze Bahamów: mamy ok. 2,5 tysiąca zaginionych

Władze Bahamów poinformowały, że po przejściu huraganu Dorian wciąż nie wiadomo, jaki jest los 2,5 tysiąca mieszkańców wysp. To oznacza, że ofiar śmiertelnych huraganu może być znacznie więcej, niż do tej pory sądzono.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huragana Dorian. Władze Bahamów poinformowały, że 2,5 tys. mieszkańców wysp uznaje się za zaginione
Huragana Dorian. Władze Bahamów poinformowały, że 2,5 tys. mieszkańców wysp uznaje się za zaginione (PAP)
d20l21g

Około 2,5 tys. osób zarejestrowano jako zaginione na Bahamach po przejściu niszczycielskiego huraganu Dorian - poinformowały w środę Carl Smith, rzecznik krajowej agencji ds. zarządzania kryzysowego (Nema). Zastrzegł jednak, że w tej liczbie mogą być jeszcze osoby, które schroniły się w ośrodkach ewakuacyjnych lub zostały ewakuowane. - Proces weryfikacji tych danych trwa - dodał.

Smith przyznał jednak, że ostateczna liczba "ofiar śmiertelnych" huraganu Dorian może być "oszałamiająca".

W ośrodkach ewakuacyjnych nadal przebywają tysiące osób. Ich domy zostały kompletnie zniszczone. Służby planują budowę dwóch miasteczek namiotowych wokół Marsh Harbour na wyspie Wielkie Abaco. Miasto zostało kompletnie zrujnowane przez huragan.

d20l21g

Zobacz także: Huragan Dorian. Wyspa Wielkie Abaco w oku huraganu. Są pierwsze zdjęcia zniszczeń

Huragan Dorian 1 września uderzył w Bahamy. To tam spowodował największe zniszczenia. Osiągnął piątą (najwyższą) kategorię w skali Saffira-Simpsona i wiejąc z prędkością około 350 kilometrów na godzinę spowodował śmierć co najmniej 50 osób.

Źródło: bbc.com

Podziel się opinią

Share

d20l21g

d20l21g
d20l21g
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów