Trwa ładowanie...
d3r59kr

Huragan Alfrida pustoszy Szwecję. Tysiące domów bez prądu

Przechodzący nad Szwecją huragan Alfrida pozbawił dostępu do energii elektrycznej co najmniej 100 tysięcy gospodarstw domowych. Nie ma informacji o poszkodowanych w wyniku działania żywiołu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Porywisty wiatr ma dotrzeć również nad Polskę
Porywisty wiatr ma dotrzeć również nad Polskę (twitter.com, Fot: JOHAN NILSSON/TT)
d3r59kr

Najbardziej dotknięta kataklizmem jest południowa i centralna część kraju, a także wyspy na Morzu Bałtyckim. Porywisty wiatr powalił wiele drzew i uszkodził linie elektryczne. Żywioł spowodował duże utrudnienia w ruchu, które dotyczą również kursowania promów. Ze względu na sztorm na Bałtyku, którego siła przewyższa 10 stopni w skali Beauforta, zawieszono kilka połączeń promowych, w tym do Danii i fińskich Wysp Alandzkich, a także do Polski - nie kursuje m.in. prom z Karlskrony do Gdyni.

Szwedzka Administracja Transportu odradza podróże, ze względu na niebezpieczeństwo, które niosą drzewa przewracające się na drogi. W nocy z wtorku na środę zamknięto dla ruchu drogowego most nad Sundem, łączący Malmo z Kopenhagą.

Huragan Alfrida nawiedził również Danię, która jest zagrożona podtopieniami. W miastach na północy kraju przygotowano worki z piaskiem i pompy, które mają pomóc w odprowadzaniu nadmiaru wody. Według prognoz, w najbliższych godzinach wiatr w Skandynawii ma stopniowo tracić na sile.

d3r59kr

Podmuchy porywistego wiatru niebawem mają dać się we znaki również na północy Polski. IMGW wydał także hydrologiczne ostrzeżenia III stopnia dla dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Na południu kraju mają natomiast wystąpić intensywne opady śniegu.

Zobacz także: Zobacz czy można oszukać wykrywacz kłamstw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r59kr

Podziel się opinią

Share

d3r59kr

d3r59kr
Więcej tematów