Trwa ładowanie...
d45ypxv
IAR

Holandia: powstanie pomnik poświęcony pasażerom lotu MH17

Rodziny, które straciły bliskich podczas katastrofy samolotu MH17 mogą wybrać w głosowaniu miejsce i koncepcję pomnika. W ten sposób zostanie wyłoniony projekt upamiętnienia ofiar zestrzelenia samolotu malezyjskich linii lotniczych, który został strącony nad wschodnią Ukrainą w lipcu 2014 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Holandia: powstanie pomnik poświęcony pasażerom lotu MH17
(AFP, Fot: Dominique Faget)
d45ypxv

Opracowane zostały trzy projekty. Pierwszy zakłada zbudowanie pomnika w Hadze w pobliżu Pałacu Pokoju i ma składać się z 10 "pokruszonych elementów". Autorzy tego pomysłu podkreślają, że Haga to symbol sprawiedliwości. Poza tym w okolicy zlokalizowana jest większość ambasad przy holenderskim rządzie. Wedle drugiego pomysłu pomnik miałby stanąć w Eindhoven - w bazie lotniczej lub w pobliżu muzeum nauki Evoluon.

Za bazą przemawia fakt, że w tym miejscu większość rodzin oczekiwała na wiadomości dotyczące bliskich. Trzecia propozycja to żywy pomnik złożony z 298 drzew symbolizujących liczbę ofiar. Park miałby powstać w pobliżu lotniska Schipol, skąd wystartował samolot i gdzie bliscy po raz ostatni pożegnali się pasażerami samolotu. Projekt zakłada, że park będzie obsadzony słonecznikami, które zakwitają w lipcu, a więc w rocznicę katastrofy.

Głosowanie ma potrwać do 15 listopada, a w grudniu powinny zostać ogłoszone wyniki. Budowa pomnika ma ruszyć niezwłocznie po ogłoszeniu werdyktu.

d45ypxv

Podziel się opinią

Share

d45ypxv

d45ypxv
Więcej tematów