Trwa ładowanie...
d1vaijz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Holandia dostarczy F-16 do walki z Państwem Islamskim. Parlament jutro zatwierdzi decyzję?

Holenderski dziennik "Trouw" podał, powołując się na źródła rządowe, że Holandia dostarczy pewną liczbę samolotów wielozadaniowych F-16 do ostrzałów pozycji Państwa Islamskiego w Iraku i ewentualnie Syrii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Holenderskie F-16
Holenderskie F-16 (AFP / ANP, Fot: Marcel Antonisse)
d1vaijz

Ta propozycja ma być przedyskutowana na cotygodniowym posiedzeniu rządu Holandii w piątek i musiałaby być zatwierdzona przez parlament. Jednak, jak pisze "Trouw", zdobyłaby w parlamencie wymaganą większość głosów.

Holandia nie była wśród krajów, do których prezydent USA Barack Obama zwracał się na niedawnym szczycie NATO w Walii w sprawie tworzenia koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu - przypomina Reuters. Według "Trouw" Waszyngton nie potraktował poważnie holenderskiej oferty przekazania tysiąca hełmów i kamizelek kuloodpornych dla kurdyjskich bojowników w północnym Iraku.

W sierpniu przedstawiciel władz Holandii sygnalizował, że Haga rozważy dostarczenie uzbrojenia, ale nie podał szczegółów.

W ubiegłym tygodniu Obama ogłosił strategię walki z Państwem Islamskim, która ma być realizowana przez uderzenia z powietrza oraz wspieranie sił kurdyjskich i armii irackiej. Zadeklarował, że nie zawaha się zaatakować terrorystów na terytorium Syrii, przed czym dotąd Stany Zjednoczone się powstrzymywały. Powstać ma też szeroka koalicja wymierzona w dżihadystów.

d1vaijz

Podziel się opinią

Share

d1vaijz

d1vaijz
Więcej tematów