Trwa ładowanie...
26-09-2014 10:48

Hiszpańscy eksperci ostrzegają przed ociepleniem

Poziom morza wzrośnie w Hiszpanii o 80 centymetrów - ostrzegają eksperci Ministerstwa Rolnictwa, autorzy raportu "Zmiany klimatyczne na hiszpańskim wybrzeżu". Podniesienie poziomu wody będzie konsekwencją ocieplenia klimatu. Ich zdaniem, szkody może zmniejszyć szybka odbudowa plaż i ekosystemów wód przybrzeżnych.

Hiszpańscy eksperci ostrzegają przed ociepleniemŹródło: Fotolia
d302agh
d302agh

W Hiszpanii najbardziej miałyby ucierpieć delty rzek: Guadalquiviru, Guadiany i rezerwat ornitologiczny Ebro. Zmiany klimatu negatywnie wpłynęłyby przede wszystkim na turystykę, bo linia brzegowa przesunęłaby się o 40 metrów w głąb lądu i pod wodą znalazłyby się porty, plaże i nadmorskie bulwary.

Eksperci ostrzegają, że straty spowodowane podniesieniem poziomu wody mogą wynieść nawet 4 miliardy euro. Kraje basenu Morza Śródziemnego zachęcają do wspólnych działań i przypominają, że jest to miejsce najczęściej na świecie odwiedzane przez turystów.

Przed konsekwencjami ocieplenia klimatu w Europie przestrzegali w marcu eksperci ONZ. Ich zdaniem, przed 2050 rokiem straty państw Unii Europejskiej mogą przekroczyć 17 miliardów euro.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d302agh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d302agh
Więcej tematów