ycipk-oieeor

Hiszpania sparaliżowana przez burze śnieżne. Tysiące gospodarstw bez prądu

Intensywne opady śniegu doprowadziły do chaosu komunikacyjnego w Hiszpanii. Zablokowanych jest wiele dróg, a tysiące domów pozbawionych prądu. Jedna osoba zginęła, a dwie są poszukiwane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Straż pożarna usuwa z dróg zwalone drzewa.
Straż pożarna usuwa z dróg zwalone drzewa. (PAP/EPA, Fot: ALBERTO MORANTE)
ycipk-oieeor

W poniedziałek tornado spustoszyło wyspę Minorka i spowodowało, że ponad 38 tys. domów zostało pozbawionych prądu - donosi hiszpański portal "The Olive Press".

W sąsiadującej z nią Asturii, leżącej nad Zatoką Biskajską, aż 25 tys. gospodarstw nie miało energii elektrycznej. Jak poinformowała hiszpańska obrona cywilna, w poniedziałek w północnej Katalonii odnaleziono dwoje turystów, którzy zaginęli w górach podczas wycieczki.

W mieście Camariñas w północno-zachodniej Hiszpanii zaginęła co najmniej jedna osoba. Młody mężczyzna prawdopodobnie wpadł do oceanu podczas łowienia ryb. Autostrady w Pampelunie nie są przejzdne, kierowcy sami łopatami odgarniają śnieg. W Galicjii straż pożarna interweniowała ponad 150 razy, usuwając z dróg i linii kolejowych połamane drzewa.

ycipk-oieeor

W niektórych gminach północnej Hiszpanii w poniedziałek odwołano zajęcia w szkołach z powodu niskiej temperatury dochodzącej do -5 stopni C oraz intensywnych śnieżyc.

Ostrzeżenia klimatyczne obowiązują w 29 prowincjach. Synoptycy przewidują, że taka aura i niskie temperatury potrwają co najmniej do środy. Obszar niskiego ciśnienia, który tworzy się w całym regionie Morza Śródziemnego, nazywany przez Francuzów "Adrianem" będzie niósł ze sobą obfite opady śniegu w różnych częściach Europy w najbliższych dniach. Niż będzie zmierzał na północ, w kierunku Niemiec, Włoch i Szwajcarii, powodując śnieżyce i opady śniegu z deszczem.

Źródło: "The Olive Press"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-oieeor
ycipk-oieeor