Trwa ładowanie...

Hiszpania. Koronawirus sparaliżował katalońskie szpitale. Zmiany w operacjach

Władze północno-wschodniego regionu Hiszpanii poinformowały, że sytuacja w szpitalach jest krytyczna. Wszystko przez ogrom nowych hospitalizacji spowodowanych COVID-19.

Share
Hiszpania. Koronawirus sparaliżował katalońskie szpitale
Hiszpania. Koronawirus sparaliżował katalońskie szpitale Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d4f5nuz

W sobotnim komunikacie katalońskie służby medyczne poinformowały, że po notowanych w ostatnich dniach dobowych zakażeniach na poziomie powyżej 8 tys., w ciągu minionych 24 godzin potwierdzono tendencję spadkową - ponad 5,9 tys. infekcji.

Hiszpania. Ogrom hospitalizacji

Podkreślono jednak, że lawinowo rośnie liczba pacjentów w szpitalach, co doprowadziło do krytycznej sytuacji w regionalnej służbie zdrowia. Zdecydowano więc, by wykonywać operacje jedynie u osób, które wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej.

Resort zdrowia Hiszpanii szacuje, że Katalonia jest obecnie najbardziej dotkniętym przez pandemię regionem kraju. Na 100 tys. osób przypada tam już 1184 infekcji, zaś prawie pół tysiąca osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

d4f5nuz

Zobacz także: Bez szczepień na COVID ani rusz? Ministerstwo Zdrowia o "brutalnej prawdzie"

Dramatyczna sytuacja

W związku z pogarszającą się sytuacją hiszpański rząd wydłużył do września zamknięcie granic swoich dwóch enklawach sąsiadujących z Marokiem - Ceucie i Melilli.

Dodatkowo poinformował, że osoby przybywające do Hiszpanii z Argentyny, Kolumbii oraz Boliwii będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę. Ma to związek z nasileniem się pandemii w tych krajach Ameryki Południowej.

d4f5nuz

Wzrost zakażeń w krajach Europy Zachodniej jest spowodowany rozprzestrzenianiem się szczególnie groźnej mutacji Delta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4f5nuz

Podziel się opinią

Share
d4f5nuz
d4f5nuz
Więcej tematów