Trwa ładowanie...
d4aleyl

Hiszpania: Imigranci ukryli się w materacach. Zostali zatrzymani

Dwóch imigrantów z Afryki próbowało się dostać do Hiszpanii w naprawdę nietypowy sposób - schowali się w materacach, które zamontowane były na dachu samochodu. Imigranci zostali zatrzymani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpania: Imigranci ukryli się w materacach. Zostali zatrzymani
Hiszpania: Imigranci ukryli się w materacach. Zostali zatrzymani (Twitter, Fot: Jon Inarritu)
d4aleyl

Do zdarzenia doszło na granicy hiszpańsko-marokańskiej w Melilli, enklawie Hiszpanii na terenie Afryki. Dwaj mężczyźni próbowali dostać się do Europy. Schowali się w materacach, które były zamontowane na dachu samochodu przewoźnika.

Straż graniczna postanowiła skontrolować pojazd i przewożone materace. Gdy kierowca pojazdu został poproszony o sprawdzenie ładunku, uciekł do Maroka, ale samochód porzucił. Strażnicy byli zszokowani, gdy zobaczyli w materacach dwóch czarnoskórych mężczyzn.

Imigranci zostali znalezieni w dobrej kondycji. Przewieziono ich do ośrodka dla uchodźców. Zeznali też, że zapłacili przemytnikowi ludzi po 4500 euro, żeby pomógł w przejściu przez granicę.

d4aleyl

- Z braku bezpiecznych sposobów ubiegania się o azyl, wydarzenia takie jak te będą nadal występować na południowej granicy Europy - pisał na Twitterze Jon Inarritu, baskijski senator z partii EH Bildu i autor nagrania uwieczniającego moment odkrycia imigrantów w materacach.

W październiku 2018 roku 300 imigrantów szturmem chciało przejść przez ogrodzenie na granicy hiszpańsko-marokańskiej w Melilli. Podczas próby przejścia zmarł jedne mężczyzna, a trzech zostało rannych.

Z danych ONZ wynika, że w 2018 roku przez Morze Śródziemne do Hiszpanii dotarło aż 62 tysiące imigrantów, a sześć tysięcy trafiło drogą lądową do Melilli i Ceuty, hiszpańskich miast w Afryce.

d4aleyl

Podziel się opinią

Share

d4aleyl

d4aleyl
Więcej tematów