Trwa ładowanie...
terroryzm
+1

Hiszpania: baskijska organizacja terrorystyczna ETA kończy działalność

Po 59 latach działalności ETA zapowiedziała swój koniec. Oficjalny komunikat w tej sprawie ma zostać wydany za dwa tygodnie. Szczegóły tego wydarzenia zostaną ogłoszone w najbliższy poniedziałek na konferencji prasowej.

Share
Hiszpania: baskijska organizacja terrorystyczna ETA kończy działalność
Źródło: Youtube.com
durxg1e

Minister spraw wewnętrznych Hiszpanii Juan Ignacio Zoido powiedział, że ETA została pokonana politycznie i operacyjnie i nie osiągnęła żadnego ze swych celów.

- ETA nie osiągnęła niczego. Nie ma prawa oczekiwać czegokolwiek za to, iż wstrzymała zabijanie i ogłasza swój koniec - ocenił.

durxg1e

Organizacja została utworzona w 1959 roku, a jej celem była walka o niepodległość Baskonii. Jej członkowie dopuścili się licznych zamachów, głównie na policjantów i urzędników państwowych, w których zginęło łącznie ponad 820 osób.

**Zobacz także: "Chciałem być silny i trzaskać w japę". "Masa" na treningu z reporterem WP

Pierwsze sygnały dotyczące rozwiązania organizacji ETA wysłała w marcu 2016 roku, gdy jej przedstawiciele ujawnili rządom Hiszpanii i Francji informacje dotyczące swoich magazynów broni. W kwietniu tego roku ETA ujawniła lokalizacje kolejnych 12 składów broni na terenie Francji. Znaleziono w nich kilkadziesiąt sztuk broni i kilkaset kilogramów materiałów wybuchowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

durxg1e

Podziel się opinią

Share
durxg1e
durxg1e
Więcej tematów