Hiszpan zamordował rodaka w Tajlandii i poćwiartował jego ciało

Artur Segarra został skazany na śmierć przez sąd w Tajlandii. Hiszpana uznano za winnego zamordowania z premedytacją swojego rodaka. Skazany do końca utrzymywał, że jest niewinny. Przeczyły temu relacje świadków i zapis z miejskiego monitoringu, gdzie widać, jak wiezie motorem duży ładunek z ciałem, które następnie wrzuca do rzeki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpan zamordował rodaka w Tajlandii i poćwiartował jego ciało
(PAP/EPA, Fot: NARONG SANGNAK)

Z policyjnego śledztwa wynika, że 39-letni Dawid Bernat urodzony w Lleidzie (Hiszpania) został zamordowany pod koniec stycznia ubiegłego roku w Bangkoku. Wczesniej przebywał w wynajmowanym mieszkaniu z Arturem Segarra, z którego najprawdopodobniej został porwany.

W kolejnych dniach z konta bankowego Bernata "wyparowały" znaczne sumy pieniędzy, a na nagraniach z kamer miejskiego monitoringu widać było, jak Segarra przewozi na motorze duży ładunek nad przepływającą przez Bangkok rzekę Menam.

Trzy dni później z tej samej rzeki wyłowiono kilka fragmentów ludzkiego ciała. Po badaniach DNA okazało się, że były to szczątki zamordowanego Hiszpana.

Skazany będzie miał jeszcze dwie możliwości odwołania się od wyroku. Przed sądem apelacyjnym i sądem najwyższym. Gdy wyrok będzie prawomocny może się też ubiegać się o ułaskawienie przez samego króla Tajlandii.

Źródło: WP, Radio Zet

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.