Trwa ładowanie...

Hiszpan zamordował rodaka w Tajlandii i poćwiartował jego ciało

Artur Segarra został skazany na śmierć przez sąd w Tajlandii. Hiszpana uznano za winnego zamordowania z premedytacją swojego rodaka. Skazany do końca utrzymywał, że jest niewinny. Przeczyły temu relacje świadków i zapis z miejskiego monitoringu, gdzie widać, jak wiezie motorem duży ładunek z ciałem, które następnie wrzuca do rzeki.

Hiszpan zamordował rodaka w Tajlandii i poćwiartował jego ciałoŹródło: PAP/EPA, fot: NARONG SANGNAK
d4aj6bj
d4aj6bj

Z policyjnego śledztwa wynika, że 39-letni Dawid Bernat urodzony w Lleidzie (Hiszpania) został zamordowany pod koniec stycznia ubiegłego roku w Bangkoku. Wczesniej przebywał w wynajmowanym mieszkaniu z Arturem Segarra, z którego najprawdopodobniej został porwany.

W kolejnych dniach z konta bankowego Bernata "wyparowały" znaczne sumy pieniędzy, a na nagraniach z kamer miejskiego monitoringu widać było, jak Segarra przewozi na motorze duży ładunek nad przepływającą przez Bangkok rzekę Menam.

Trzy dni później z tej samej rzeki wyłowiono kilka fragmentów ludzkiego ciała. Po badaniach DNA okazało się, że były to szczątki zamordowanego Hiszpana.

Skazany będzie miał jeszcze dwie możliwości odwołania się od wyroku. Przed sądem apelacyjnym i sądem najwyższym. Gdy wyrok będzie prawomocny może się też ubiegać się o ułaskawienie przez samego króla Tajlandii.

Źródło: WP, Radio Zet

d4aj6bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aj6bj
Więcej tematów