Trwa ładowanie...

"Hieny cmentarne". Czarzasty o autorach ustawy dezubekizacyjnej

Przewodniczący SLD odniósł się do proponowanej przez PiS nowelizacji ustawy, która daje MON możliwość pozbawiania stopnia oficerskiego, również pośmiertnie.

"Hieny cmentarne". Czarzasty o autorach ustawy dezubekizacyjnejŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d19lcfu

Według propozycji resortu obrony narodowej, zmiana ma dotyczyć osób, które z racji ukończonego wieku lub stanu zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej oraz żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego albo pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa. Rząd zajmie się projektem w następny czwartek.

- Czekamy, jak ten projekt będzie wyglądał i jakiej grupy ludzi będzie dotyczył. Według wstępnych zapowiedzi miał objąć 200 tysięcy wojskowych w skali kraju. To kwestia degradacji z dumy, godności oficerów wojska polskiego, którzy służyli do 90. roku. Jeżeli to zrobią, to mamy bardzo precyzyjną, konkretną odpowiedź, która zaboli - zapowiedział Czarzasty na antenie Polsat News.

Szef SLD stwierdził również, że odebranie stopni oficerskich Wojciechowi Jaruzelskiemu czy Czesławowi Kiszczakowi "nie ma absolutnie żadnego sensu", a twórców nowelizacji projektu nazwał "hienami cmentarnymi".

d19lcfu

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Adam Bodnar: „Dzięki 500+ nie mamy skarg na firmy lichwiarskie”

d19lcfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19lcfu
Więcej tematów