Trwa ładowanie...
d11x1es

Herbaciana pigułka trafi do sprzedaży

Złożono już wniosek o zarejestrowanie patentu na pigułkę herbacianą, która ma takie samo działanie jak filiżanka naparu - poinformowali w Jorhacie, w indyjskim stanie Assam, jej wynalazcy. Assam jest pierwszym na świecie producentem herbaty.

Share
d11x1es

Czterech autorów wniosku z ośrodka badawczego Tocklai w Jorhacie, głównego instytutu zajmującego się herbatą, jest przekonanych, że ich wynalazek zrewolucjonizuje rynek.

Pigułka jest idealnie zdrowa, można ją żuć, umieścić pod językiem lub rozpuścić w gorącej wodzie i otrzymać klasyczną filiżankę napoju - powiedział agencji AFP jeden z naukowców Mridul Hazarika.

Jesteśmy pewni, że herbata w tabletkach pozwoli na uzyskanie tych samych efektów, jakie daje wypicie naparu - powiedział Hazarika.

Ośrodek Tocklai w Jorhacie, założony w 1901 roku, złożył również wniosek o rejestrację patentu na "herbato-colę" - lekko musujący napój z naturalnymi ekstraktami z herbaty o walorach leczniczych - podał naukowiec.

Będziemy rozpowszechniać je w Assamie, a potem na rynkach światowych - powiedział Hazarika. Dodał, że z ośrodkiem w Tocklai nawiązały już kontakty Wielka Brytania, Australia i Iran.

d11x1es

Podziel się opinią

Share
d11x1es
d11x1es
Więcej tematów