Trwa ładowanie...
d18ubg7
d18ubg7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
potter

Harry Potter winny mody na sowy

Popularność książek o Harrym Potterze
spowodowała niezwykłe zainteresowanie w Anglii sowami. Anglicy
coraz częściej trzymają sowy w charakterze zwierząt domowych. W
książkach J.K. Rowling sowy służyły do doręczania listów i każdy z
uczniów magicznej szkoły Hogwarts posiadał własną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d18ubg7

Najbardziej rozpowszechniony na Wyspach gatunek sowy - płomykówka rozmnaża się ochoczo w niewoli, ale odznacza się długowiecznością - żyje do 30 lat. Jej właściciel zwykle nie jest zainteresowany tym, by tak długo mieć ją na utrzymaniu i po jakimś czasie wypuszcza na wolność, gdzie dawna maskotka nie umie sobie radzić.

Według Guy'a Christie z organizacji charytatywnej (Hessilhead Wildlife Rescue Trust), jej przedstawiciele mają coraz częściej do czynienia z bezpańskimi, czesto rannymi płomykówkami.

Trafiają się też puchacze, które nie są rodzimym gatunkiem zamieszkującym Wyspy, lecz pochodzą z importu. Myślę, że Harry Potter ma z tym wiele wspólnego - powiedział Christie agencji PA News.

Miłośnikom przygód Harry Pottera Christie sugeruje inne rozwiązanie: zamiast trzymać płomykówkę w charakterze domowej maskotki, można sponsorować jedną z sów, którą jego organizacja opiekuje się już teraz.

d18ubg7

Podziel się opinią

Share

d18ubg7

d18ubg7
Więcej tematów