Trwa ładowanie...
d95k0e8

Harry Potter na ekranach w USA i Wlk. Brytanii
Filmowy Harry Potter (AFP)
W piątek na ekrany amerykańskich i brytyjskich
kin wszedł film "Harry Potter i kamień filozoficzny". Polską
premierę tego obrazu zaplanowano na 18 stycznia 2002 roku.

d95k0e8
d95k0e8

"Harry Potter" to jedna z najbardziej oczekiwanych premier filmowych końca tego roku. Popularność książek o młodym czarodzieju rośnie z każdym dniem, wzrasta też zainteresowanie filmem, który wyreżyserował Chris Columbus.

Twórcy obrazu nie kryją nadziei, że stanie się on najbardziej popularnym filmem dla dzieci, jaki kiedykolwiek

Przed londyńskim kinem "Odeon"... (AFP)
Źródło: Przed londyńskim kinem "Odeon"... (AFP)

został zrealizowany. Bardzo możliwe, że tak właśnie się stanie, ponieważ powieść Joanne Rowling znają czytelnicy na całym świecie. Przetłumaczona na 46 języków książka sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy.

d95k0e8

O tym, jak bardzo oczekiwany był ten film, świadczy fakt, że w ostatnich miesiącach w wielu amerykańskich kinach rozwieszono ogłoszenia - Informujemy wszystkich kupujących, że jeśli chcą obejrzeć wyłącznie zwiastun Harry`ego Pottera, nie mogą potem liczyć na zwrot pieniędzy. Fani filmu wychodzili bowiem z sali zaraz po obejrzeniu reklamy adaptacji swojej ulubionej książki, nie oglądając filmu, na który kupili bilet i żądali zwrotu pieniędzy. W USA w przedsprzedaży już na dwa tygodnie przed wejściem filmu na ekrany sprzedanych było dziesiątki tysięcy biletów.

Ruppert Grint, odtwórca Rona Weasley`a (AFP)
Źródło: Ruppert Grint, odtwórca Rona Weasley`a (AFP)

Harrym Potterem zainteresował się też Steven Spielberg. W wywiadzie udzielonym magazynowi Daily Telegraph oświadczył, że jest zainteresowany reżyserowaniem trzeciej części przygód Harryego Pottera. Trzecia powieść cyklu - mroczna i tajemnicza - wydała mu się najbardziej interesująca. Twórca oświadczył, że jeżeli producenci filmu zaproponują mu reżyserowanie "Harryego Pottera i więźnia Azkabanu", to z pewnością się zgodzi.

Wiadomo też, że w październiku rozpoczęły się zdjęcia do ekranizacji drugiej części serii - "Harry Potter i komnata tajemnic". Mają one potrwać do kwietnia 2002 roku. (and)

Zobacz także:
w WP - Książka

d95k0e8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d95k0e8
Więcej tematów