Trwa ładowanie...
d1blo0c

Hanna Zdanowska wydaje oświadczenie

Hanna Zdanowska przegrała apelację od wyroku skazującego na 20 tys. zł grzywny za poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Chwilę po ogłoszeniu wyroku przesłała mediom oświadczenie w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Łodzi wydała oświadczenie w sprawie wyroku uznającego ją za winną
Prezydent Łodzi wydała oświadczenie w sprawie wyroku uznającego ją za winną (East News, Fot: Andrzej Zbraniecki)
d1blo0c

Publikujemy treść oświadczenia w całości:

"Szanowni Państwo

Sprawa jest sprzed 10 lat, dotyczy mojego życia prywatnego. Gdybym dziś nie była prezydentem, w ogóle by jej nie było. Swój kredyt spłaciłam, drugi jest spłacany, bank nigdy nie zgłaszał wobec mnie żadnych roszczeń.

d1blo0c

Nadal czuję, że nie zrobiłam nic złego i z pewnością wystąpię o kasację tego wyroku do Sądu Najwyższego. Odmówiono mi prawa do sprawiedliwego i bezstronnego procesu, sąd odrzucił wszystkie wnioski mojego obrońcy, jeśli zajdzie taka konieczność, odwołam się do Trybunału w Strasburgu.

Dla mnie najważniejsza będzie ocena łodzian 21 października, ponieważ dzisiejsza decyzja sądu nic nie zmienia: mogę kandydować, a jeśli tak zadecydują mieszkańcy - objąć urząd prezydenta miasta. Takie jest prawo, tak stanowi Kodeks Wyborczy, tak wskazują wszystkie ekspertyzy prawne.

Hanna Zdanowska
Prezydent Miasta Łodzi"

Prawomocny wyrok

d1blo0c

20 tysięcy złotych grzywny - tyle ma zapłacić prezydent Łodzi. Jej partner Włodzimierz G. - 25 tys. Oboje odpowiadali przed sądem za poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Parze groziło do pięciu lat więzienia.

Zobacz także: Łódź chce zyskać na Brexicie. Hanna Zdanowska planuje ściągać do miasta biznes

Zdanowska tym samym przegrała apelację, a wyrok jest prawomocny. Jej pełnomocnik wnosił o uniewinnienie. Zdanowska startuje na kolejną kadencję z list Koalicji Obywatelskiej. Kodeks wyborczy umożliwia kandydowanie osobom prawomocnie skazanym na grzywnę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1blo0c

Podziel się opinią

Share
d1blo0c
d1blo0c
Więcej tematów