Trwa ładowanie...
d1lbnzo

Hanna Zdanowska: wybory parlamentarne przegraliśmy na własne życzenie

Powiem szczerze, wybory parlamentarne były dla opozycji do wygrania. Przegraliśmy je na własne życzenie - twierdzi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jest też pełna obaw o wynik wyborów prezydenckich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Zdanowska: wybory parlamentarne przegraliśmy na własne życzenie
Hanna Zdanowska: wybory parlamentarne przegraliśmy na własne życzenie (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d1lbnzo

Hanna Zdanowska, w rozmowie z portalem Onet.pl, przyznaje, że wiele osób namawia ją do tego, by startowała w wyborach prezydenckich. - Ale moje miejsce jest w Łodzi - zapewnia.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda gotowy do startu. Opozycja szuka kandydata

Prezydent Łodzi uważa, że opozycja powinna wykreować jednego wspólnego kandydata na prezydenta. - Społeczeństwo jest już potwornie zmęczone tym, co się dzieje, tym jak jest na siłę dzielone, jak wielkie rodzą się podziały. I jeśli my, czyli partie prodemokratyczne, nie będziemy potrafili pokazać w takiej sytuacji jedności, to ludzie mogą nam pokazać czerwoną kartkę - tłumaczy.

d1lbnzo

- Powiem szczerze, wybory parlamentarne były dla opozycji do wygrania. Przegraliśmy je na własne życzenie - mówi w rozmowie z portalem onet.pl Zdanowska. - Bo można było dotrzeć do tych wielu, którzy czują się wykluczeni, którzy - przepraszam za przywołanie tych niedobrych słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - czują się obywatelami "gorszego sortu". Do nich niestety nie dotarto, bo każda partia grała na siebie - stwierdza.

Zdanowska ma także złe przeczucia dotyczące wyborów prezydencki. Obawia się, że każde z ugrupowań opozycyjnych, będzie chciało "wystawić swojego kandydata, zaznaczyć swoje istnienie".

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Maleją szanse na prawybory

- Takie działanie w myśl idei: 'halo, tu jestem, patrzcie na mnie', czyli konkurs piękności. A to może się niestety skończyć tym, że wygra ta osoba, która od początku ma poparcie jednej partii, i którą się konsekwentnie promuje. Czyli będzie, jak było - mówi w rozmowie z portalem onet.pl Hanna Zdanowska.

Źródło: onet.pl

d1lbnzo

Podziel się opinią

Share

d1lbnzo

d1lbnzo
Więcej tematów