Trwa ładowanie...

Hanna Zdanowska: wybory parlamentarne przegraliśmy na własne życzenie

Powiem szczerze, wybory parlamentarne były dla opozycji do wygrania. Przegraliśmy je na własne życzenie - twierdzi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Jest też pełna obaw o wynik wyborów prezydenckich.

Hanna Zdanowska: wybory parlamentarne przegraliśmy na własne życzenieŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3vxqsf
d3vxqsf

Hanna Zdanowska, w rozmowie z portalem Onet.pl, przyznaje, że wiele osób namawia ją do tego, by startowała w wyborach prezydenckich. - Ale moje miejsce jest w Łodzi - zapewnia.

Prezydent Łodzi uważa, że opozycja powinna wykreować jednego wspólnego kandydata na prezydenta. - Społeczeństwo jest już potwornie zmęczone tym, co się dzieje, tym jak jest na siłę dzielone, jak wielkie rodzą się podziały. I jeśli my, czyli partie prodemokratyczne, nie będziemy potrafili pokazać w takiej sytuacji jedności, to ludzie mogą nam pokazać czerwoną kartkę - tłumaczy.

- Powiem szczerze, wybory parlamentarne były dla opozycji do wygrania. Przegraliśmy je na własne życzenie - mówi w rozmowie z portalem onet.pl Zdanowska. - Bo można było dotrzeć do tych wielu, którzy czują się wykluczeni, którzy - przepraszam za przywołanie tych niedobrych słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - czują się obywatelami "gorszego sortu". Do nich niestety nie dotarto, bo każda partia grała na siebie - stwierdza.

d3vxqsf

Zdanowska ma także złe przeczucia dotyczące wyborów prezydencki. Obawia się, że każde z ugrupowań opozycyjnych, będzie chciało "wystawić swojego kandydata, zaznaczyć swoje istnienie".

- Takie działanie w myśl idei: 'halo, tu jestem, patrzcie na mnie', czyli konkurs piękności. A to może się niestety skończyć tym, że wygra ta osoba, która od początku ma poparcie jednej partii, i którą się konsekwentnie promuje. Czyli będzie, jak było - mówi w rozmowie z portalem onet.pl Hanna Zdanowska.

Źródło: onet.pl

d3vxqsf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vxqsf
Więcej tematów