Trwa ładowanie...

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się w warszawskim sądzie

Hanna Gronkiewicz-Waltz miała zeznawać w czwartek jako świadek w sprawie wytoczonej przeciwko Janowi Śpiewakowi. Była prezydent nie stawiła się na rozprawie. Przysłała jednak pismo, informując sąd że przebywa na posiedzeniu komisji naukowej i nie może wziąć udziału w procesie.


Hanna Gronkiewicz-Waltz nie stawiła się w warszawskim sądzieŹródło: East News, fot: Lukasz Szelag/REPORTER
d3uesrd
d3uesrd

Miejskiego aktywistę pozwał Jacek Wojciechowicz - były wiceprezydent Warszawy. We wrześniu 2016 roku stracił swoją posadę w ratuszu, kilka dni po ujawnieniu nieprawidłowości przy zwrocie działki pod dawnym adresem Chmielna 70. Oficjalnym powodem były "słabe wyniki miasta w obszarze inwestycji".

Innego zdania był Paweł Śpiewak Śpiewak. Stwierdził on, że Wojciechowicz został wyrzucony z pracy w związku z aferą reprywatyzacyjną. Za te stwierdzenie Wojciechowicz podał szefa stowarzyszenia "Miasto jest nasze" do sądu.

Kolejna rozprawa jest zaplanowana na 24 października.

Komisja reprywatyzacyjna

Hanna Gronkiewicz-Waltz do tej pory nie składała zeznań ws. stołecznej reprywatyzacji. Domagała się tego parlamentarna komisja weryfikacyjna, która wielokrotnie wzywała ją na świadka. Przewodniczący organu Patryk Jaki nakładał na nią kary grzywny, które zostały potem uchylone przez sąd. Była prezydent uważa, że działania komisji są niezgodne z Konstytucją i konsekwentnie nie stawia się na wezwania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uesrd

Źródło:Telewizja Republika

Zobacz także: Władysław Teofil Bartoszewski nawiązuje do słów jego ojca: mamy obecnie całą armię „dyplomatołków”

d3uesrd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uesrd
Więcej tematów