Trwa ładowanie...
d5j48go

Hanna Gronkiewicz-Waltz: bardzo nieładna wypowiedź Andrzeja Dudy

- To bardzo nieładna wypowiedź. Pan prezydent ma taki zwyczaj, że lubi skarżyć na Polskę zagranicą. To dziwny zwyczaj - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz w Radiu ZET, komentując wypowiedź Andrzeja Dudy w Londynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d5j48go

Przeczytaj więcej: Wypowiedź Dudy w Londynie

Prezydent Warszawy dodała, że wypowiedź Dudy jest tym bardziej zaskakująca, że prezydent był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. – To partia, która zawsze uważała, że nie należy skarżyć na zewnątrz. Ale widocznie to nowy styl rządzenia – mówiła Gronkiewicz-Waltz.

Przypomniała, że „w przeciwieństwie do prezydenta cztery lata mieszkała w Wielkiej Brytanii”. – Wiem, dlaczego ludzie tam przyjeżdżają. To osoby, które nie miały pracy i które posyłają dzieci do szkoły angielskiej, bo chcą, żeby dzieci się zintegrowały. Potem mają problem z powrotem do szkoły polskiej, i to jest główny problem cudzoziemców, którzy mają dzieci – argumentowała wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej.

d5j48go

- Konieczny jest cały szereg działań, które spowodują, że ludzie wrócą i nie będą rozczarowani, nie powiedzą, że ten człowiek nas okłamał, naciągnął nas - powiedział prezydent, który składa wizytę w Londynie.

W rozmowie z przedstawicielami najważniejszych mediów polonijnych i Polską Agencją Prasową odpowiadał na pytania dotyczące tworzenia warunków powrotu z emigracji.

- Niemal na każdym spotkaniu w Polsce ktoś do mnie podchodzi i mówi, że chciałby, aby dziecko czy wnuk mogli wrócić z zagranicy, głównie z Anglii. Jedynym pomysłem na to, jak do tego doprowadzić, jest podniesienie poziomu życia w Polsce, przez stopniową naprawę gospodarki w Polsce. Pytanie dzisiaj jest proste: czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy szanse są większe, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze. Ja tych zmian nie widzę - powiedział prezydent Duda.

Zobacz także: Andrzej Duda do Polaków w Londynie

d5j48go

Podziel się opinią

Share
d5j48go
d5j48go
Więcej tematów