Trwa ładowanie...

Hamas włamał się do telefonów izraelskich żołnierzy

Hamas przejął kontrolę nad smartfonami kilkudziesięciu izraelskich żołnierzy, jak informują źródła wojskowe. W tym celu członkowie radykalnego ruchu palestyńskiego podawali się na portalach społecznościowych za młode kobiety.

Share
Hamas włamał się do telefonów izraelskich żołnierzyŹródło: PAP
d368pv7

Jak donoszą anonimowe, cytowane przez AFP źródła Hamasowcy zakładali na Facebooku fałszywe konta młodych kobiet, zdobywali zaufanie i następnie przekonywali żołnierzy do ściągnięcia aplikacji. Był to program umożliwiającym przejęcie kontroli nad smartfonem.

"Wróg znał język używany przez młodych ludzi i zdołał zainstalować wirusa na telefonach kilkudziesięciu żołnierzy" - powiedział rozmówca AFP. I dodał, że Hamasowcom udało się także przeniknąć do licznych grup tworzonych przez wojskowych na Facebooku i czerpać stamtąd informacje.

Izraelska armia już rozpoczęła kampanię, której celem jest uświadomienie żołnierzy o zagrożeniach i skutkach, jakie stanowią - dla bezpieczeństwa kraju - wspomniane ataki.

"Będziemy ujawniać i piętnować fałszywe profile Hamasu, a także określimy surowsze zasady korzystania przez żołnierzy z sieci społecznościowych. Przeszkolimy też żołnierzy pod kątem reagowania na ataki w sieci" - zapowiedziały źródła AFP.

Hamas, rządzący Strefą Gazy, odmówił skomentowania doniesień strony izraelskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d368pv7

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d368pv7
d368pv7
Więcej tematów