Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Hamas rozmieścił siły przy granicy z Izraelem, by pilnować rozejmu

Rządzący w Strefie Gazy Hamas rozmieścił swoje siły na granicy z Izraelem, by pilnowały przestrzegania rozejmu z Izraelem i uniemożliwiły ataki rakietowe z palestyńskiego terytorium - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych Hamasu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie Brygady Ezedina al-Kasama, zbrojnego skrzydła Hamasu w Strefie Gazy
Członkowie Brygady Ezedina al-Kasama, zbrojnego skrzydła Hamasu w Strefie Gazy (AFP, Fot: Mahmud Hams)

- Rozmieszczone zostały narodowe siły bezpieczeństwa, by utrzymać rozejm, który wszedł w życie 21 listopada 2012 roku - powiedział rzecznik ministerstwa Islam Szahwane.

W nocy z poniedziałku na wtorek ze Strefy Gazy w stronę południowego Izraela wystrzelono co najmniej jedną rakietę. Nikomu nic się stało.

W niedzielę rano w wyniku izraelskiego ataku powietrznego na północy Gazy poważnie ranny został wysoki rangą przedstawiciel Islamskiego Dżihadu, czyli ekstremistycznego ugrupowania działającego na palestyńskim terytorium.

W nocy z soboty na niedzielę izraelskie wojsko dokonało dwóch nalotów na Strefę Gazy. Był to rezultat wystrzelania rakiety z palestyńskiego terytorium w stronę południa Izraela.

W ostatnich tygodniach ataki rakietowe ze strony Strefy Gazy nasiliły się, w stronę Izraela wystrzeliwano co najmniej jedną rakietę dziennie.

Jak poinformowało izraelskie wojsko, od 1 stycznia br. ze strony Strefy Gazy wystrzelono 13 pocisków, z których pięć zostało przechwyconych przez izraelski system obrony powietrznej Żelazna Kopuła.

Według izraelskich mediów w okolicach miasta Aszdod, które położone jest blisko granicy ze Strefą Gazy, umieszczono w poniedziałek mobilną baterię Żelaznej Kopuły.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów