Trwa ładowanie...

Haki na Gowina? Wicepremier zabiera głos po słowach posła Sośnierza

Sejm ratyfikował Fundusz Odbudowy UE, który stał się kością niezgody w Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Gowin jednoznacznie ocenił pobudki Solidarnej Polski. Polityk skomentował też zarzuty posła Andrzeja Sośnierza, który w WP mówił o tym, że PiS "szuka haków" na rodzinę wicepremiera.

Share
Haki na Gowina? Wicepremier zabiera głos po słowach posła Sośnierza
Haki na Gowina? Wicepremier zabiera głos po słowach posła SośnierzaŹródło: East News, Fot: Bartłomiej Wojtowicz
d2mmeq3

- W ważnych sprawach czasem trzeba się spierać. Posłowie Porozumienia głosowali przeciw wyborom prezydenckim w maju 2020 roku. Nie mogę tego chleba odbierać współkoalicjantom z Solidarnej Polski - zaznaczył Jarosław Gowin na antenie TVN24, mówiąc o podziale w Zjednoczonej Prawicy, który spowodowany jest głosowaniem nad Funduszem Odbudowy.

Fundusz Odbudowy. Gowin: pobudki Solidarnej Polski były niesłuszne

Lider Porozumienia dodał przy tym, że w jego opinii pobudki Solidarnej Polski ws. ustawy o Zasobach Własnych UE są "niesłuszne".

d2mmeq3

- Uważam, że mamy za sobą trudny rok. Sądzę, że ten spór jest już powoli za nami. Teraz przyjrzałbym się kondycji opozycji, która przez lata była na samym szczycie sondaży - tłumaczył wicepremier.

Andrzej Sośnierz odchodzi z KP PiS. "Trwa szukanie haków na rodzinę Gowina"

Jarosław Gowin odniósł się też do ewentualnych kar, które mogą grozić posłom Zjednoczonej Prawicy za złamanie dyscypliny partyjnej. Jak podkreślił, nie ma on pretensji do głosujących inaczej.

"Haki na Gowina"? WIcepremier wprost: to spekulacje

W programie padło też pytanie o konflikt w Zjednoczonej Prawicy, który mógłby skończyć się przedterminowymi wyborami. - W tej kadencji nie ma możliwości na utworzenie innej alternatywy dla rządu Zjednoczonej Prawicy - zaznaczył Jarosław Gowin.

d2mmeq3

Wicepremier odniósł się też do zarzutów Andrzeja Sośnierza, który w programie Wirtualnej Polski "Tłit" mówił o tym, że w Zjednoczonej Prawicy są szukane haki na lidera Porozumienia. - Nie mam doniesień na ten temat. Podkreślam, wszystko, co negatywne i dotyczące mojego życia, już dawno ujrzałoby światło dzienne. To spekulacje, na które nie mam dowodów - zaznaczył Jarosław Gowin.

- Słowa nie są tym samym, co dowody. Polityka to sfera, w której nie obowiązują pewne standardy. Tak było zawsze i tak będzie - dodał wicepremier.

Pytany o przyszłość Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin przyznał, że ze strony prezesa PiS padła propozycja, by w 2023 roku ponownie iść wspólnie do wyborów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2mmeq3

Podziel się opinią

Share
d2mmeq3
d2mmeq3
Więcej tematów