Trwa ładowanie...
d53c271
ofiary

Haiti - blisko 500 ofiar huraganu Hanna

Haitańska policja poinformowała
w piątek, iż w portowym mieście Gonaives odnalazła blisko 500 ciał
ofiar huraganu Hanna, który w poniedziałek przeszedł nad wyspą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Haiti - blisko 500 ofiar huraganu Hanna
(AFP)
d53c271

Dotychczasowy bilans ofiar mówił o 137 zabitych. Obecnie policjanci w Gonaives - najbardziej zniszczonym przez żywioł mieście - wydobyli z wody i błota 495 zwłok. Nie wyklucza się, że zabitych będzie więcej.

Do tej pory znaleźliśmy ich 495, 13 osób uważa się za zaginione - powiedział cytowany przez agencję Reutera komisarz Ernst Dorfeuille.

Policjant mówił, że w niektórych częściach Gonaives fala powodziowa osiągała 5 metrów. Ludzie zostali uwięzieni w domach. Sąsiedzi słyszeli ich wołania o pomoc.

d53c271

Huragan Hanna, który w poniedziałek przeszedł nad Haiti, oraz towarzyszące mu ulewne deszcze, powodzie i osunięcia ziemi, w samym tylko Gonaives pozbawił schronienia i środków do życia 40 tys. osób. W piątek do miasta dotarł statek z pomocą humanitarną.

W weekend przez Haiti - najbiedniejszy kraj obu Ameryk - ma przejść huragan Ike, który jest teraz zaliczany do trzeciej kategorii w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Będzie on dalej przesuwał się w kierunku Zatoki Meksykańskiej i wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Hanna prawdopodobnie w sobotę rano dotrze do wybrzeża USA jako huragan kategorii pierwszej.

d53c271

Podziel się opinią

Share

d53c271

d53c271
Więcej tematów