Trwa ładowanie...
d3hei43

Grzmi na prawicy. Wyrok w sprawie Mateusza Morawieckiego wydał "kolega Donalda Tuska"

"Skandal" - alarmuje "Gazeta Polska Codziennie". Piątkową okładkę poświęciła decyzji sądu, który orzekł, że premier ma sprostować swoje słowa o rządzie PO-PSL. Donosi, że na czele składu orzekającego był zastępca dyrektora departamentu Ministerstwa Sprawiedliwości za rządów Donalda Tuska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier musiał sprostować swoje słowa
Premier musiał sprostować swoje słowa (East News, Fot: Wiktor Dabkowski/eyevine)
d3hei43

Wszystko zaczęło się od wypowiedzi Mateusza Morawieckiego w Świebodzinie. - Pamiętacie, jak nasi poprzedni mówili: budujmy nie politykę, tylko drogi i mosty? Pamiętacie coś takiego Nie było ani dróg, ani mostów - powiedział. Platforma Obywatelska nie przeszła obok tego obojętne Skierowała przeciwko premierowi pozew w trybie wyborczym.

Sąd Okręgowy oddalił pozew. Uznał, że Morawiecki nie jest uczestnikiem kampanii wyborczej. PO nie odpuściła i złożyła apelację. Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił orzeczenie o oddaleniu pozwu w trybie wyborczym. Później sąd oddalił roszczenia Platformy bo jego zdaniem nie doszło do kłamstwa wyborczego, "wypowiedź miała charakter oceny". Platforma zaskarżyła orzeczenia. I wreszcie Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał premierowi sprostować wypowiedź na temat budowy dróg i mostów za rządów koalicji PO-PSL.

"Gazeta Polska Codziennie" zwraca uwagę, że przewodniczącym składu orzekającego w tej sprawie był Przemysław Kurzawa. To były zastępca dyrektora Departamentu Sądów Powszechnych Ministerstwa Sprawiedliwości. Pełnił tę funkcję, kiedy an czele rządu stał Donald Tusk.

d3hei43

Zobacz także: Kacper Płażyński o Donaldzie Tusku. "Trudno go cenić"

"Sędzia kolega z rządu Tuska" - brzmi okładkowy tytuł materiału "GPC". Temat podchwyciły też inne media, między innymi portal niezależna.pl, wPolityce.pl czy Telewizja Republika.

Poza wątkiem Kurzawy, piszą o Grzegorzu Schetynie, który źle wypowiadał się na temat sędziów, kiedy decyzja nie była po myśli PO. "Musimy zapamiętać te nazwiska" - podkreślił.

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie"

d3hei43

Podziel się opinią

Share

d3hei43

d3hei43
Więcej tematów