Trwa ładowanie...
d9aa8ig

Grzegorz Schetyna zawiesił bojkot TVP. Jan Pospieszalski: karne kompanie mogą maszerować na Woronicza

Bojkot TVP został oficjalnie zawieszony. Grzegorz Schetyna stwierdził, że politycy PO powinni znów pojawić się w TVP, by "dawać świadectwo prawdzie". Jego deklaracja rozbawiła Jana Pospieszalskiego, który prowadzi w TVP Info program "Warto rozmawiać".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Pospieszalski twierdzi, że politycy PO "nie potrzebują nakazów" od kierownictwa partii
Jan Pospieszalski twierdzi, że politycy PO "nie potrzebują nakazów" od kierownictwa partii (PAP, Fot: Archiwum Leszczyński)
d9aa8ig

- Sam fakt tego rodzaju deklaracji jest dla mnie zabawny. No to jest śmieszne, że człowiek, który wiele zabawnych decyzji ostatnio podjął, mówi teraz, że odwołuje bojkot i karne kompanie będą mogły maszerować na Woronicza czwórkami - powiedział w rozmowie z WP Jan Pospieszalski.

Prowadzący program "Warto rozmawiać" zaznaczył, że zawsze istniało wąskie grono polityków PO, z których strony i tak nigdy nie spotykał się z nieprzyjemnymi uwagami. - Oczywiście wcześniej były odmowy przyjścia do programu, ale podyktowane względami technicznymi, np. innymi spotkaniami, zebraniami partii - dodał.

d9aa8ig

Zdaniem Jana Pospieszalskiego "w toku dyskusji ścierają się różne poglądy, więc drzwi jego programu będą zawsze szeroko otwarte". - Myślę, że w szeregach PO jest, o dziwo, wiele racjonalnie myślących ludzi, mających takie poczucie własnej godności i wolności, że nie potrzebują tego rodzaju nakazów - dodał.

To już pewne. PO zawiesza bojkot TVP. Grzegorz Schetyna o szczegółach

W ocenie Pospieszalskiego bez względu na różnice w obyczajach i poglądach na pewno jest lepiej, kiedy "dialog trwa".

d9aa8ig

Bojkot TVP zawieszony. Trwał od stycznia

Czy decyzja zarządu krajowego PO o zawieszeniu bojkotu oznacza, że niebawem w TVP będziemy mogli zobaczyć polityków PO? Krzysztof Ziemiec nie chciał udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

- To są decyzje, które musi podjąć odpowiedni dział. My, pracownicy, mamy zakaz wypowiadania się na takie tematy. To jest zapis, który mamy w umowie, nie od wczoraj czy dziś zresztą. On obowiązuje pracowników TVP od ok. 20 lat - zaznaczył w rozmowie z WP.

d9aa8ig

PO podjęła decyzję o bojkocie programów publicystycznych TVP w styczniu. Wtedy w materiale "Wiadomości" dotyczącym zabójstwa Pawła Adamowicza jako przykłady mowy nienawiści podano wyłącznie wypowiedzi polityków opozycji.

- Musimy dać sobie równe szanse w kampanii. Nie chcemy wyłączyć się z politycznej debaty, szczególnie w regionach - powiedział w piątek w programie "Tłit" Grzegorz Schetyna. I dodał, że politycy partii pojawią się w TVP, by "dawać świadectwo prawdzie, by nie pozwalać na posługiwanie się kłamstwem".

Portal tvp.info podał jako pierwszy informację o planach zawieszenia bojkotu przez PO.

Zobacz także: Zmieńmy język w przestrzeni publicznej. Akcja WP: #stopmowienawiści

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9aa8ig

Podziel się opinią

Share

d9aa8ig

d9aa8ig
Więcej tematów