Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna: za moich czasów wyjaśniłem przypadki śmierci na komisariatach. Niech PiS też to zrobi

- Dzisiaj PiS musi wyjaśnić sprawę Igora Stachowiaka i wziąć za nią odpowiedzialność prawną i polityczną. Kiedy byłem szefem MSWiA powołałem parlamentarną komisję nadzorującą pracę wszystkich służb. Dzisiaj nie ma tej komisji. Nikt tak naprawdę nie kontroluje pracy policji – mówił w #dzieńdobryWP Grzegorz Schetyna.

d3h0rvy
d3h0rvy

Lider PO odniósł się do oskarżeń Jarosława Kaczyńskiego, że za czasów kiedy on był ministrem spraw wewnętrznych to na komisariatach policji umarło 5 osób. - To jest klasyczne PiS-owski oszustwo i tworzenie kłamliwej rzeczywistości. Jarosław Kaczyński chce zatuszować roczne zakłamywanie sprawy Igora Stachowiaka – stwierdził Grzegorz Schetyna.

Dodał, że każdy z tych pięciu przypadków został wyjaśniony. Przewodniczący PO zaapelował do PiS, aby sprawa śmierci na wrocławskim komisariacie też została wyjaśniona.

Recepta PO na media publiczne

Grzegorz Schetyna był również pytany o media publiczne. PO zaproponowała, aby do budżetu wpisać stałą kwotę na realizację misji TVP. Według niego nie jest to brak konsekwencji PO, która jednocześnie krytykuje PiS za upartyjnienie mediów. Zaznaczył, że nie jest zwolennikiem prywatyzacji mediów publicznych.

- Żeby misja mediów mogła być realizowana, media muszą być odpartyjnione i odpolitycznione, żeby osoby tworzące program nie były uzależnione od partyjnych decyzji – zaznaczył Grzegorz Schetyna. Dodał też, że płacenie abonamentu RTV jest czymś normalnym, choć w tej chwili wszyscy są zakładnikami sytuacji, w której PiS karze sobie płacić haracz.

d3h0rvy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h0rvy
Więcej tematów