Qaqwqwrqw

Grzegorz Schetyna: strajk trudniej skończyć. "Czekam na głos Tuska"

Powiedziałbym rządzącym, aby odeszli, jeśli nie radzą sobie ze strajkiem - krytykuje negocjacje polityków PiS z nauczycielami Grzegorz Schetyna. Lider PO ocenił też, że majowe wystąpienie Donalda Tuska będzie ważne dla polskiej polityki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (PAP, Fot: Grzegorz Bednarczyk)
Qaqwqwrqw

- Strajk nauczycieli nie został wymyślony w moim gabinecie. Z szefem Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomirem Broniarzem widziałem się ostatni raz w 2018 r. - mówił Grzegorz Schetyna na antenie TVN24, zaznaczając, że wspiera protest pedagogów.

Zdaniem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej nauczyciele powinni nadal strajkować. Propozycje rządu i jednoczesną zapowiedź świadczeń dla rolników Schetyna nazwał "próbą upokorzenia" nauczycieli.

Pytany o to, kiedy uczniowie wrócą do szkół, lider Platformy zauważył, że strajk trudniej skończyć, niż zacząć.

Qaqwqwrqw

- Decyzja o zawieszeniu strajku musi wypłynąć z całego środowiska - zastrzegał, dopytywany, co mają zrobić protestujący, jeśli rząd nie będzie szedł na żadne ustępstwa. - To trudne zadanie pana Broniarza, jak dalej działać - dodał Schetyna.

Zobacz także: "Pełzająca rekonstrukcja rządu". Siemoniak wymienia nazwiska

"Transfery PiS-owskiego układu"

Qaqwqwrqw

Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki pytał, czy gdyby Schetyna został premierem to wybrałby między 500+ na dziecko, a 1000 zł dla nauczycieli? -Dałbym i to i to z pieniędzy na abonament dla mediów publicznych - stwierdził lider PO.

Ocenił także, że "państwo pogrążone jest w chaosie".- Dlatego mówimy: "trzeba szukać oszczędności". Politycy PiS nie gospodarują dobrze państwem i budżetem. Są transfery pieniędzy do PiS-owskiego układu - mówił.

- Obiecam tak, żeby polityka społeczna była sprawiedliwa. Nie jesteśmy jednak populistami i trzeba oceniać siły na możliwości budżetu - zastrzegał jednocześnie.

Qaqwqwrqw

Co powie Donald Tusk?

Schetyna odniósł się też do zapowiadanej na 3 maja wizyty w Polsce szefa RE i wystąpienia, które ma wygłosić Donald Tusk.

- Ten głos będzie bardzo ważny, ale nie chcę go uprzedzać. Czekam na głos Tuska i namawiam go do szerokiego wsparcia - powiedział polityk opozycji.

Wyjaśnił też, że podczas spotkania w Brukseli rozmawiał z Tuskiem "o wspólnym spojrzeniu na kampanię", ale nie o listach kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Qaqwqwrqw

"Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach" - wykład pod takim tytułem wygłosi w dniu Święta Konstytucji 3 maja Donald Tusk. Wykład odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw