Trwa ładowanie...
dptxn3x

Wybory do Sejmu i Parlamentu Europejskiego. Nowy sondaż

Zarówno w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jak i Sejmu, wygrywa PiS - wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Jednak do Europarlamentu tylko niewielką liczbą głosów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Głosowanie w wyborach do PE
Głosowanie w wyborach do PE (Agencja Gazeta, Fot: Wojciech Kardas)
dptxn3x

W wyborach do Sejmu 39 proc. badanych deklaruje głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość. PO popiera 21,1 proc. respondentów. Na trzecim miejscu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia z 7,5 proc.

PSL popiera 5,8 proc., SLD - 5 proc., Kukiz'15 - 3,5 proc., KORWiN - 3,5 proc. Na Nowoczesną chce oddać głos 1,1 proc. badanych.

   infogram.com

Partia Zieloni może liczyć na poparcie rzędu 0,6 proc., a Ruch Narodowy, Teraz! i Razem - po 0,4 proc.

dptxn3x

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

W wyborach do Europarlamentu Koalicja Europejska (PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Zieloni) minimalnie przegrywa z PiS 38,2 do 39,4. Na trzecim miejscu badani wskazali na Kukiz'15 - 5,6 proc.

  infogram.com

4,5 proc. chce zagłosować na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Wiosna Biedronia może liczyć na 3,4 proc. głosów. Poparcie dla Polski Fair Play Roberta Gwiazdowskiego deklaruje 2,2 proc. respondentów, a dla Lewicy Razem - 0,8 proc. Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi (partia europosła Mirosława Piotrowskiego) zdobyła w sondażu 0,4 proc. głosów.

dptxn3x

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dptxn3x

Podziel się opinią

Share

dptxn3x

dptxn3x
Więcej tematów