Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna prezydentem Polski? Jadwiga Staniszkis: może będzie kandydował w wyborach

To byłby cios dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. A jednak zdaniem Jadwigi Staniszkis możemy się go spodziewać. Socjolog uważa, że Grzegorz Schetyna nie będzie kandydował na przewodniczącego PO, bo chce wystartować w wyborach prezydenckich. - Ja bym na niego głosowała - dodaje.
Share
Grzegorz Schetyna może kandydować zamiast Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach na prezydenta? Zdaniem Jadwigi Staniszkis to niewykluczone
Grzegorz Schetyna może kandydować zamiast Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach na prezydenta? Zdaniem Jadwigi Staniszkis to niewykluczoneŹródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d5dlfyc

- Lubię i cenię Grzegorza Schetynę. Jest bardzo konsekwentny w bronieniu wartości demokratycznych i humanitarnych. Może będzie kandydował w wyborach na prezydenta i w związku z tym koncentruje się na innej formule współzawodnictwa - powiedziała w rozmowie z WP prof. Jadwiga Staniszkis.

Przewodniczący PO w piątek poinformował, że nie będzie ubiegał się o zachowanie swojej funkcji. Zapowiedział, że w wyborach na nowego szefa Platformy wesprze Tomasza Siemoniaka. - Po czterech latach pracy zostawiam PO, przychodzi czas na nowe wyzwania, nowy rozdział - powiedział Schetyna.

d5dlfyc

Socjolog chciałaby, by przewodniczący PO pozostał "kimś ważnym" w polityce. - Schetyna nie chce powtarzać pewnych form prezentowania siebie i teraz będzie prowadził - ewentualnie - tylko działalność proprezydencką. On byłby bardzo dobrym prezydentem - uważa. I dodaje: "ja bym na niego głosowała".

Zobacz też: Co jeśli Andrzej Duda przegra? "Rozpisanie wcześniejszych wyborów"

Oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich jest Małgorzata Kidawa-Błońska. Czy partia zdobyłaby się na to, by z niej teraz zrezygnować? - W polityce bardzo często ludzie czują się oszukani. To jest gra, która zawiera takie ryzyko - kwituje Jadwiga Staniszkis.

d5dlfyc

Grzegorz Schetyna za "uczciwy" na manipulację z Tomaszem Siemoniakiem

Socjolog zauważa też, że Tomasz Siemoniak jest zupełnie inny niż Grzegorz Schetyna. - Jest z młodszego pokolenia, robi wrażenie bardziej rozluźnionego, ma inne doświadczenia osobiste - twierdzi.

Pojawiają się głosy dotyczące niejasnych intencji przewodniczącego PO, który ma chcieć wygranej Siemoniaka, by sterować nim z drugiego rzędu. - Uważam, że Schetyna jest politykiem na tyle uczciwym, że nie ufa polityce manipulacyjnej. Myślę, że to jest raczej związane z jego ambicjami prezydenckimi - podkreśla Staniszkis.

Niemniej to nie Siemoniak byłby idealnym wyborem dla PO. Zdaniem socjolog wśród kandydatów na przewodniczącego partii najlepsze wrażenie robi Borys Budka. - Gdybym była w Platformie, to bym na niego głosowała. Jest doświadczony, a równocześnie młodszy, dynamiczny i pełen wdzięku - zauważyła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5dlfyc

Podziel się opinią

Share
d5dlfyc
d5dlfyc
Więcej tematów