Trwa ładowanie...
d44i235

Grzegorz Schetyna premierem? "Musiałby nastąpić kataklizm"

Szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski nie pozostawia złudzeń w sprawie konstruktywnego wotum nieufności dla rządu PiS. - Nie przejdzie, wskazuje na to arytmetyka sejmowa. Musiałby się wydarzyć jakiś kataklizm, żeby Grzegorz Schetyna został nowym premierem - ocenił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna premierem? "Musiałby nastąpić kataklizm"
(Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d44i235

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło Platforma Obywatelska zaprezentowała w piątek. Jako kandydata na premiera wskazała lidera partii Grzegorza Schetynę. Wniosek ma trafić do Sejmu, wcześniej zostanie przekazany pozostałym klubom opozycyjnym.

- Dla Grzegorza Schetyny to była prosta kalkulacja - przegrać w tym głosowaniu, ale jednak poprawić swoją pozycję jako lidera całej opozycji - ocenił Magierowski na antenie TVP Info.

- Wydaje mi się, że przede wszystkim Polacy nie bardzo sobie życzą, żeby akurat dziś, teraz nastąpiła zmiana na stanowisku premiera, czy zmiana całego rządu. Myślę, że są zadowoleni z rządów Beaty Szydło. Wystarczy popatrzeć na różne wskaźniki dotyczące chociażby wzrostu gospodarczego, spadającego bezrobocia, rosnącej konsumpcji, co jest niewątpliwie związane m.in. z programem 500 plus - dodał.

Bezpardonowy atak na Tuska

d44i235

Schetyna tłumaczył w sobotę, że wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu to reakcja na to, co się stało na niedawnym szczycie w Brukseli. Chodzi o głosowanie nad przedłużeniem kadencji Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

- Polski rząd w sposób kompromitujący zaatakował byłego polskiego premiera, przewodniczącego Rady Europejskiej, wbrew logice, rozumowi, przyzwoitości i przeciwko 27 innym krajom. Nie można więc tego tak zostawić - mówił przewodniczący PO.

Dodał, że "zrobi wszystko, żeby liderem opozycji za 2,5 roku był Jarosław Kaczyński.

Zobacz również:
Politycy opozycji o wotum nieufności wobec rządu: wygląda to niepoważnie

d44i235

Podziel się opinią

Share

d44i235

d44i235
Więcej tematów