Trwa ładowanie...
d10wizp

Grzegorz Schetyna premierem? "Jestem naturalnym i głównym kandydatem"

We wtorek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna nazwał siebie „naturalnym i głównym” kandydatem PO na premiera. Partia musi kogoś wskazać, ponieważ jest to konieczne do złożenia wniosku o wotum nieufności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna (PAP, Fot: Marcin Obara)
d10wizp

Schetyna zapowiedział również, że wniosek o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło Platforma złoży w piątek.

Zaznaczył też, że PO ma kilka scenariuszy i propozycji, ale informacje przekaże w piątek. Lider Platformy zapewnił, że partia będzie rozmawiała ze wszystkimi ugrupowaniami opozycyjnymi o poparciu dla swojego wniosku. - Będziemy prosić o wsparcie. To jest oczywiste – podkreślił.

Przypomnijmy, że o złożeniu wnioski poinformował Schetyna na posiedzeniu zarządu partii 10 marca. - Zrobimy to dlatego, żeby dać wyraźny sygnał, że polityka prowadzona przez panią premier Beatę Szydło, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z tylnego siedzenia, ale także przez prezydenta Andrzeja Dudę, wyprowadza Polskę z Europy – tłumaczył wówczas szef PO, odnosząc się do braku poparcia rządu dla kandydatury Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

d10wizp

Aby złożyć pisemny wniosek o wyrażenie wotum nieufności do marszałka Sejmu, potrzeba podpisów co najmniej 46 posłów. W treści wniosku musi znaleźć się projekt uchwały zawierający wyrażenie wotum nieufności dla całej Rady Ministrów oraz imienne wskazanie kandydata na stanowisko przyszłego premiera.

Głosowanie nad wnioskiem odbywa się natomiast nie wcześniej niż po upływie 7 dni od jego złożenia. Do jego przyjęcia potrzebna jest zaś większość ustawowej liczby posłów, czyli co najmniej 231.

d10wizp

Podziel się opinią

Share
d10wizp
d10wizp