Grzegorz Schetyna: pochwaliłbym Szydło za to, że wytrzymała z Kaczyńskim

Premier Beatę Szydło pochwaliłbym za to, że wytrzymała dwa lata z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - w ten sposób szef PO Grzegorz Schetyna odniósł się do dwulecia rządów Prawa i Sprawiedliwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Schetyna przyznał, że za rządów PiS spada bezrobocie
Schetyna przyznał, że za rządów PiS spada bezrobocie (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
WP

"Zruinowane sądy, zniszczony ZUS"

Prezydent Andrzej Duda desygnował Beatę Szydło na premiera 13 listopada 2015 roku, a powołanie jej rządu nastąpiło 16 listopada.

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapytany w "Kropce na i" w TVN24, czy jest coś, za co mógłby pochwalić obecną premier, odparł: "za to, że wytrzymała z Kaczyńskim dwa lata".

WP

Ocenił przy tym, że przez minione dwa lata zmieniło się w Polsce "bardzo dużo". - Zostały zrujnowane sądy. Zajmował się tym minister sprawiedliwości i prezydent, przyzwalała na to pani premier. Zniszczona została konstrukcja emerytalna, czyli ZUS, zwiększa się zadłużenie - wyliczał Schetyna.

Schetyna przyznał, że spada bezrobocie, jednak jego zdaniem jest to proces, który trwa od czasu rządów PO-PSL. Odnosząc się do programu Rodzina 500 Plus powiedział, że jest finansowane "z pożyczonych pieniędzy". - Wicepremier Mateusz Morawiecki wydaje pożyczone pieniądze, zadłuża państwo - zaznaczył lider Platformy.

Przekonywał, że zdecydowana większość państw europejskich, mając nadwyżkę budżetową, redukuje zadłużenie, przygotowując się na trudniejsze czasy. - Przecież w ekonomii raz jest sytuacja lepsza, raz jest hossa, raz jest bessa - zauważył lider PO.

"Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo". Szydło podsumowuje dwa lata rządów PiS

WP

Dwa lata rządów PiS

WP

We wtorek premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński podsumowali dwulecie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Szef PiS podkreślał, że Beata Szydło, mimo różnych nacisków, nie zawiodła; dziękował jej za dotychczasowe dokonania rządu.

Szydło mówiła m.in. o trzech filarach swego rządu, do których zaliczyła "rodzinę", "rozwój" i "bezpieczeństwo". Przekonywała, że potrzeba jeszcze kolejnych lat, by można było powiedzieć, że dzieło, którego podjął się rząd PiS zostało w pełni dokończone.

Źródło: WP, TVN24, PAP

Polub WP Wiadomości
WP
WP