Trwa ładowanie...

Grzegorz Schetyna o objeździe Jarosława Kaczyńskiego po kraju: PiS zaczyna tracić grunt pod nogami

• Zdaniem szefa PO, planowany przez Jarosława Kaczyńskiego objazd po kraju, to próba zareagowania na kryzys polityczny i wizerunkowy
• - To pokazuje, że PiS zaczyna tracić grunt pod nogami - ocenił Grzegorz Schetyna
• Jak dodał polityk opozycji, tak wygląda dzisiaj prawda o rządach PiS i o państwie PiS

Grzegorz Schetyna o objeździe Jarosława Kaczyńskiego po kraju: PiS zaczyna tracić grunt pod nogamiŹródło: PAP, fot: Tomasz Waszczuk
d25dofg

Według informacji, jaką uzyskała Polska Agencja Prasowa od polityków Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński od października tego roku do jesieni 2017 roku planuje objazd Polski obejmujący między innymi spotkania z wyborcami i lokalnymi strukturami partii. Prezes PiS przez rok chce odwiedzić około 70 miast i miejscowości.

"Polityczna zadyszka, która dopada PiS"

Szef PO zapytany na konferencji prasowej w Kielcach, czy ten planowany przez lidera PiS objazd jest początkiem kampanii przed wyborami samorządowymi odparł, że jest to "raczej próba zareagowania na kryzys, na polityczną zadyszkę, która dopada PiS".

- To się zaczęło tak naprawdę od akcji "Pisiewiczów - Misiewiczów", od odkrycia polityki personalnej, którą prowadzi Prawo i Sprawiedliwość. Potem "czarny marsz". To są wszystko straty wizerunkowe, straty polityczne, które pokazują, że PiS tak naprawdę zaczyna tracić grunt pod nogami - powiedział Schetyna.

d25dofg

Zdaniem lidera PO, prezes PiS chce wykorzystać swoje doświadczenie z poprzednich ośmiu lat, kiedy jego partia była w opozycji.

"Zagłaskać, oszukać rzeczywistość"

- Uważa, że jeżdżąc po Polsce będzie w stanie zagłaskać, czy oszukać rzeczywistość. Wytłumaczyć ludziom, pokazać Polakom inną rzeczywistość, niż ona istnieje. Mogę mu dzisiaj bardzo wyraźnie powiedzieć, że nie ma drugiej rzeczywistości, jest jedna rzeczywistość: oszustw wyborczych, które były składane w kampanii, nierealizowania obietnic, zrujnowania budżetu i jeszcze skoku na państwową kasę i państwowe spółki plus projekt zaostrzenia ustawy aborcyjnej - mówił Schetyna.

Jak dodał szef Platformy, "to jest dzisiaj prawda o rządach PiS i o państwie PiS".
- Żeby prezes Kaczyński odbył 1000 spotkań w ciągu najbliższego roku, to nie oszuka rzeczywistości, nie oszuka Polaków. Bolesnych słów dowie się w czasie tych spotkań i zobaczy naprawdę rozczarowanych ludzi - stwierdził Schetyna.

d25dofg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25dofg
Więcej tematów