Trwa ładowanie...
d28tkcr

Grzegorz Schetyna gorzko o przesłuchaniu Tuska. "Prawdziwy akt oskarżenia pisze Jarosław Kaczyński"

- To świadczy o tym, że jest to element większej całości, wojny, którą rząd i politycy PiS wydają Tuskowi - ocenił czwartkowe przesłuchanie byłego premiera w stołecznej prokuraturze Grzegorz Schetyna. Lider uważa, że takie wezwania organów będą przysparzać szefowi Rady Europejskiej "sympatii".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (PAP, Fot: Lech Muszyński)
d28tkcr

O przesłuchanie byłego premiera Schetyna był pytany przez dziennikarzy w Kostrzynie nad Odrą, gdzie odwiedził rozpoczynający się w czwartek 23. Przystanek Woodstock.

Donald Tusk na przesłuchaniu

Lider Platformy wyraził pogląd, że to "fragment większej całości, takiej nagonki na Donalda Tuska". W ocenie polityka jest to "kolejne przesłuchanie w prokuraturze, jeszcze budowane w taki sposób, że przed tym przesłuchaniem prawdziwy akt oskarżenia pisze Jarosław Kaczyński" - dodał Schetyna.

Layer 1

To świadczy o tym, że jest to element większej całości, wojny, którą rząd i politycy PiS wydają Tuskowi. Uważam, że Polacy to widzą i to jest po prostu nieskuteczne, przeciwskuteczne, bo to zawsze uderza w tych, którzy takich metod się imają, takie środki stosują

Grzegorz Schetyna, lider PO

Schetyna zwrócił uwagę na to, że jest to kolejne przesłuchanie szefa Rady Europejskiej. Każde następne - według niego - będzie przysparzać Tuskowi sympatii. - Szczerze mu tego życzę – zaznaczył polityk.

d28tkcr

Przesłuchanie dotyczy sekcji zwłok

Prok. Arkadiusz Jaraszek z Prokuratury Krajowej mówił w czwartek, że śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków w kwietniu 2010 r. przez funkcjonariuszy publicznych, w tym przez ówczesnych prokuratorów Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

- Miało ono polegać na nieuczestniczeniu w sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, a także - wbrew obowiązującym przepisom Kodeksu postępowania karnego - na nieprzeprowadzeniu sekcji bezpośrednio po przewiezieniu ofiar do Polski - podał Jaraszek.

d28tkcr

Poinformował, że jak dotąd w sprawie nikomu nie postawiono zarzutów.

W kwietniu tego roku Tusk został przesłuchany przez stołeczną prokuraturę jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

d28tkcr

Podziel się opinią

Share

d28tkcr

d28tkcr
Więcej tematów