Trwa ładowanie...

Grzegorz Napieralski: taki człowiek na czele dyplomacji to wielki błąd

Gdyby Rostowski zastąpił Sikorskiego, byłoby to fatalne. Fatalne dla polskiej dyplomacji, dla Polek i Polaków. Rostowski to najgorszy minister finansów. Do tego wszystkiego jest to człowiek arogancki. Taki człowiek na czele dyplomacji to wielki błąd – mówił w programie „Minęła dwudziesta” w TVP Info Grzegorz Napieralski z SLD.

Share
Grzegorz Napieralski: taki człowiek na czele dyplomacji to wielki błąd
Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d1ppoxc

Wtórował mu polityk PiS Witold Waszczykowski, zaś poseł PO Marcin Kierwiński bronił Rostowskiego wspominając, że to dzięki niemu polska gospodarka notowała rekordowe wzrosty w czasach kryzysu.

Od kilku dni mówi się, że nowym marszałkiem Sejmu zostanie szef MSZ Radosław Sikorski, a zastąpi go Jan Vincent Rostowski, który po nieudanym starcie w wyborach do Europarlamentu piastuje urząd zwykłego posła.

Za Rostowskim ma przemawiać fakt, że zna języki obce, jest obyty w świecie i na salonach. Na giełdzie nazwisk do obsadzenia fotela przyszłego szefa MSZ jest jednak także Ryszard Schnepf, obecnie ambasador Polski w USA oraz Paweł Zalewski, b. eurodeputowany, wspierany przez Pałac Prezydencki.

d1ppoxc

Podziel się opinią

Share
d1ppoxc
d1ppoxc
Więcej tematów