Trwa ładowanie...
d18laaz

Grzegorz Kurczuk ministrem sprawiedliwości

Premier Leszek Miller zarekomendował w piątek prezydentowi Grzegorza Kurczuka na stanowiska ministra sprawiedliwości. Jednocześnie zaproponował odwołanie poprzedniego ministra - Barbary Piwnik.

Share
d18laaz

Grzegorz Kurczuk jest posłem z SLD. W styczniu 2000 roku wybrany został do Zarządu Krajowego Sojuszu. Jest radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych.

Od czasów uniwersyteckich działał w organizacjach studenckich, później w Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Na drugim roku studiów wstąpił do PZPR i był jej członkiem aż do rozwiązania partii. Od 1990 roku współtworzył Socjaldemokrację Rzeczypospolitej Polskiej, a w 1999 roku SLD. Organizował struktury tej partii w województwie lubelskim.

Od 1993 roku pełnił funkcję senatora z województwa lubelskiego, w latach 1995-1997 był wicemarszałkiem Senatu. W 1997 roku został posłem na Sejm, był wiceprzewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Spraw Człowieka oraz Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu nowelizacji regulaminu Izby.

Grzegorz Kurczuk urodził się 20 września 1949 roku w Warszawie. Ukończył studia prawnicze na UMCS w Lublinie, studia doktoranckie odbył w Związku Radzieckim.(iza)

d18laaz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18laaz
d18laaz
Więcej tematów