Trwa ładowanie...
Groźny wyciek amoniaku w zakładach w Olsztynie. Są ranni

Groźny wyciek amoniaku w zakładach w Olsztynie. Są ranni

• Wyciek amoniaku na terenie zakładów drobiarskich Indykpol w Olsztynie • 28 osób trafiło do szpitala, w sumie ewakuowano 547 osób. • Nie ma zagrożenia dla mieszkańców miasta
Share
d4a7vzx

18 osób zostało rannych po wycieku amoniaku na terenie zakładów Indykpol przy ul. Jesiennej w Olsztynie. Trzeba było ewakuować 547 pracowników. Nie ma zagrożenia dla mieszkańców miasta.

Do wycieku doszło przed godziną 8 w jednej z hal, gdzie stoją zamrażarki płytowe. To właśnie z jednego z takich urządzeń wydostał się amoniak. Ewakuowano wszystkie hale produkcyjne oraz biurowiec firmy.

d4a7vzx

Rzecznik prasowy olsztyńskich strażaków Sławomir Filipowicz poinformował, że w wyniku rozszczelnienia instalacji z amoniakiem dwanaście osób zostało poszkodowanych i trafiło na obserwację do szpitala. Wcześniej mowa była o 6 osobach rannych. Obecnie liczba poszkodowanych wynosi 28. - Skarżą się na dolegliwości ze strony układu oddechowego, ale są przytomni, ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo - powiedział Filipowicz i dodał, że liczba osób, które ucierpiały w wyniku wypadku może być większa, ponieważ strażacy weryfikują stan każdego z ewakuowanych pracowników.

Na miejscu pojawiła się straż pożarna oraz specjalny pluton chemiczny. Powstały strefy bezpieczeństwa z kurtynami wodnymi. Ratownicy ze specjalistycznym sprzętem do usuwania zagrożeń chemicznych znaleźli źródło wycieku i teraz je zabezpieczają.

Filipowicz powiedział, że na razie strażacy nie będą uszczelniać instalacji, ponieważ ma ona zostać zaspawana przez Indykpol. - Pracownicy sami odcięli śluzami tę uszkodzoną część instalacji amoniakalnej - przyznał rzecznik strażaków.

d4a7vzx

Miejski przewoźnik podstawił pod fabrykę autokary, by w razie potrzeby służyły do pomocy strażakom i ewakuowanym. Powiadomiony został Wojewódzki Inspektorat Środowiska, a także służby współdziałające.

Nie ma zagrożenia dla mieszkańców miasta. Zakład znajduje na uboczu, dlatego środek nie powinien dotrzeć do zabudowań.

Olsztyński Indykpol jest zakładem przetwórstwa mięsa indyczego i wyrobów indyczych, należy do liderów tej branży w skali Polski.

d4a7vzx

Podziel się opinią

Share
d4a7vzx
d4a7vzx
Więcej tematów