Trwa ładowanie...
22-03-2013 02:20

Groźny wirus w laboratorium na UJ

W Kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego powstaje jedno z pierwszych w Polsce laboratoriów, pozwalających na badania nad silnie zakaźnymi szczepami wirusów i bakterii - informuje "Dziennik Polski".

Share
Groźny wirus w laboratorium na UJŹródło: Thinkstockphotos
d3o2v1e

Jego pracownicy obawiają się jednak, że laboratorium może stanowić zagrożenie dla nich, a także dla mieszkańców pobliskiego osiedla Ruczaj. Ich niepokój spotęgowały informacje o tym, że w Instytucie Nauk o Środowisku UJ doszło w grudniu ubiegłego roku do zakażenia wirusem puumala hodowli nornic. Wirus ten wywołuje u ludzi gorączkę krwotoczną. Zarażonych zostało kilkunastu pracowników. Na szczęście była to łagodna postać wirusa. To pierwszy w Krakowie przypadek zachorowania na gorączkę krwotoczną.

Sprawa zarażenia wirusem pracowników Kampusu UJ stała się głośna w środowisku wirusologów w całej Polsce. Po tych wydarzeniach w instytucie zostały wprowadzone środki ostrożności. Pracownicy UJ boją się jednak, że znów może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Prof. Kazimierz Strzałka z UJ, który nadzoruje powstawanie laboratorium wirusów zapewnia jednak, że nowy obiekt będzie spełniał najwyższe normy bezpieczeństwa.

d3o2v1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o2v1e
d3o2v1e
Więcej tematów